Нова Антикорупційна програма ДП «НАЕК «Енергоатом» ПМ-Д.034.621-20

ДП «НАЕК «Енергоатом», як найбільший в Україні виробник електроенергії, високо цінує свою репутацію надійної та стабільної Компанії та неухильно дотримується норм міжнародного права та законодавства України. Компанія вважає критично важливим вчасне виявлення ознак вчинення корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень. Тому пріоритетним напрямом роботи Компанії є оперативне реагування на виявлені факти можливих корупційних правопорушень та інших неправомірних дій, допущених посадовими особами і працівниками.

У 2015 році ДП «НАЕК «Енергоатом» стало першим державним підприємством в Україні, яке самостійно розробило і впровадило антикорупційну програму відповідно до вимог законодавства. З того часу, Компанія здійснює систематичний перегляд та актуалізацію впроваджених заходів із запобігання і протидії корупції, за результатами якого 29 квітня поточного року вже втретє оновлено Антикорупційну програму Компанії.

Нова редакція цього стратегічного документу підготовлена з урахуванням принципів Міжнародного стандарту ISO 37001:2018 «Системи управління щодо протидії корупції. Вимоги та настанови щодо застосування», змін в антикорупційному законодавстві України, результатів проведення зовнішньої оцінки корупційних ризиків у діяльності Компанії, практики реалізації антикорупційних процедур Уповноваженим з реалізації Антикорупційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом», а також зобов’язань Компанії як партнера Всеукраїнської Мережі Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC).

Оновленою Антикорупційною програмою закріплено положення щодо демонстрації лідерства та відповідальності керівниками Компанії всіх рівнів у сфері протидії корупції. Програма визначає базові положення про захист та підтримання позитивної ділової репутації Компанії та принципів доброчесності усіма її працівниками. В оновленому документі удосконалено перелік, зміст та порядок здійснення антикорупційних заходів у діяльності Компанії.

Окрема увага в програмі приділяється формуванню політики гостинності як сукупності вимог щодо надання та отримання подарунків, інших проявів гостинності, здійснення представницьких витрат персоналом Енергоатома. Конкретизовано права та обов’язки працівників, в тому числі посадових осіб Енергоатома, відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Удосконалено порядок здійснення навчань та підвищення кваліфікації з питань запобігання і протидії корупції, уточнено функції Уповноваженого з реалізації Антикорупційної програми Компанії. Визначено порядок розгляду повідомлень про ймовірні порушення антикорупційних вимог, процедуру проведення перевірок (службових розслідувань) та посилено захист викривачів відповідно до змін у законодавстві.

Нова Антикорупційна програма встановлює обов’язок вищого керівництва Компанії і всіх її працівників дбати про захист та підтримання її позитивної ділової репутації у взаємовідносинах з державою, партнерами, конкурентами та суспісльством у цілому.

Антикорупційна програма Енергоатома пройшла обговорення з трудовим колективом Компанії та погоджена Міністерством енергетики та захисту довкілля України. Впровадження нової Антикорупційної програми є дуже важливим кроком в напрямку підвищення репутації та ділового іміджу Компанії, як державного підприємства, повністю прозорого у своїй господарській діяльності.

Одним з головних завдань оновленої Антикорупційної програми є посилення лідерства у протидії корупції, підвищення результативності антикорупційних заходів і процедур, поширення культури доброчесності та несприйняття корупційних проявів у всіх сферах діяльності. Реалізація програми спрямована на захист ділової репутації Енергоатома як основного нематеріального активу в сучасному діловому світі

Станом на 26.01.2022 - 23:23

Виробничі показники
Енергоблок №1 644 МВт
Енергоблок №2 1025 МВт
Енергоблок №3 1029 МВт
Енергоблок №4 300.4 МВт
Енергоблок №5 1029 МВт
Енергоблок №6 1047 МВт
Сумарне навантаження 5074.4 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.2
Вітер ПнПнЗ
Швидкість вітру 2.3 м/с
Відносна вологість 93 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.