Енергоатом вивчає можливість впровадження технічних рішень французької Technetics Group на АЕС України

Представники НАЕК «Енергоатом» обговорили з фахівцями французької компанії Technetics Group France SAS можливості використання на АЕС України обладнання та впровадження технічних рішень, розроблених французькими інженерами. Зустріч делегації Енергоатома, до якої увійшли директор ВП «Атомкомплект» Андрій Майстренко, директор з документального забезпечення роботи тендерного комітету Енергоатома Людмила Сумера та директор представництва Енергоатома у Брюселі Андрій Тюрін, з  представниками Technetics Group France SAS відбулась у рамках заходів з нагоди 50-річчя французької науково-дослідної лабораторії MAESTRAL. Лабораторія MAESTRAL є спільною для компанії Technetics Group France SAS та Комісаріату з ядерної та альтернативної енергетики Франції (СЕА).

Французькі науковці та співробітники лабораторії MAESTRAL ознайомили представників Енергоатома з результатами останніх досліджень у сфері прогнозування поведінки металевих і надувних ущільнень в атомній енергетиці.

Особливо цікавим для Енергоатома є досвід лабораторії MAESTRAL з випробування металевих ущільнень типу HELICOFLEX®, які застосовуються на українських АЕС для систем другого класу безпеки. Ущільнення типу HELICOFLEX®, створені інженерами Technetics Group France SAS у технічному співробітництві з Комісаріатом з ядерної та альтернативної енергетики Франції, вже впродовж кількох десятиліть застосовуються на діючих АЕС у всьому світі, і довели свою надійність  на енергоблоках Westinghouse Electric Company, General Electric, Doosan, Framatome, EDF, MHI, IHI, BHK, CNNC та ін.

Представники Енергоатома провели тристоронні переговори з компанією Technetics Group France SAS та Framatome GmbH за участю Jean-Jacques Darqué (EMEA Business Development Manager - Technetics Group France SAS), Thomas J. Ritter (Senior market manager Nuclear Technetics Group France SAS), Jan Liebig (Section Manager, Program manager bei Framatome GmbH), Ronald Landefeld (Expert and project manager Framatome GmbH).

Під час зустрічі обговорювався досвід експлуатації надувних ущільнень виробництва Technetics Group France SAS на шандорах басейну витримки ядерного палива європейськими АЕС та можливість впровадження такого технічного рішення на АЕС України. Представники Framatome GmbH запросили фахівців Енергоатома до Швейцарії на АЕС Гьосген, яка експлуатує надувні ущільнення виробництва Technetics Group France SAS.

Нагадаємо, що 19 червня 2019 року НАЕК «Енергоатом» і французька компанія Technetics Group підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю в ядерно-енергетичній галузі.

Довідка. Technetics Group входить до складу групи компаній EnPro Industries companies і є глобально визнаним постачальником інженерних компонентів, клапанів, вузлів та підсистем, які спеціально розроблені для високоточних і екстремальних умов застосування в атомній енергетиці, тепловій енергетиці, напівпровідниковій, аерокосмічній, медико-біологічній галузях, в сфері промислових турбін і клапанів.

Станом на 25.10.2021 - 22:56

Виробничі показники
Енергоблок №1 976 МВт
Енергоблок №2 -
Енергоблок №3 1010 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1019 МВт
Енергоблок №6 1025 МВт
Сумарне навантаження 4030 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.11 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 4.3
Вітер ПнПнС
Швидкість вітру 1.1 м/с
Відносна вологість 70 %
Атмосферний тиск 773 мм рт.ст.