Фахівці ВП ЗАЕС проведуть зустріч у форматі громадських слухань з громадськістю с. Велика Білозерка

Реалізуючи права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо діяльності Запорізької АЕС, Великобілозерська районна рада спільно з ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 30 серпня 2017 року проведе зустріч фахівців Запорізької АЕС з громадськістю села Велика Білозерка у форматі громадських слухань для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС.


Приводом для зустрічей з громадськістю є завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС - 05.03.2017 р. та розробка у зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документу, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) прийматиме рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблока.


Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» подала заяву та комплект документів на внесення змін до ліцензії серії ЕО №000196 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки ВП «Запорізька АЕС» у зв'язку з досягненням встановленого проектом терміну експлуатації енергоблока №3 ВП «Запорізька АЕС».


Тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є прийнятою у багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції; практичний досвід вже мають Великобританія, Канада, РФ, США, Франція. Україна теж входить до цього переліку. На сьогодні у понадпроектний термін, відповідно до виданих ліцензій ДІЯРУ, працюють шість вітчизняних енергоблоків. 


В 2016 році Запорізька АЕС увійшла в новий для себе, але довгоочікуваний етап розвитку - перші два енергоблоки Запорізької АЕС з реакторною установкою В-320 успішно працюють у понадпроектний термін. 13 вересня 2016 року Державна інспекція ядерного регулювання України прийняла рішення про продовження терміну експлуатації блока №1 ЗАЕС до 23 грудня 2025 року, а 03 жовтня 2016 року - блока №2 ЗАЕС до 19 лютого 2026 року. На блоках встановлено нове сучасне обладнання, впроваджені інноваційні системи, проведена масштабна реконструкція та модернізація. Все це - запорука надійної та безпечної експлуатації.
Зустріч фахівців Запорізької АЕС з громадськістю села Велика Білозерка у форматі громадських слухань буде проведена 30 серпня 2017 року о 10:00 у актовій залі районної ради за адресою: с. Велика Білозерка, вул. Центральна, 120.


Інформаційне забезпечення та технічна підтримка зустрічі здійснюватимуться фахівцями ВП ЗАЕС. Програма заходу буде відповідати формату громадських слухань і передбачає:


- презентацію матеріалів щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації  енергоблока №3 ЗАЕС;
- відповіді на запитання та зауваження учасників зустрічі;
- збір пропозицій, запитань та зауважень, одержаних у період проведення зустрічі.

З питань проведення слухань (чи зустрічі у форматі громадських слухань) прохання звертатись за номером телефону (06139) 62127, 62181, інформаційний центр управління роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ЗАЕС.

Станом на 29.11.2020 - 12:14

Виробничі показники
Енергоблок №1 965 МВт
Енергоблок №2 1019 МВт
Енергоблок №3 1020 МВт
Енергоблок №4 1009 МВт
Енергоблок №5 -
Енергоблок №6 1023 МВт
Сумарне навантаження 5036 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.09 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря 8
Вітер ПдС
Швидкість вітру 4.2 м/с
Відносна вологість 98 %
Атмосферний тиск 763 мм рт.ст.