Розміщення майданчика ССВЯП в межах території АЕС було виправдане економічно і відповідало міркуванням логіки і безпеки. Велика загальна потужність енергоблоків Запорізької АЕС зумовлює і появу відповідної кількості ВТВЗ. Територія ВП ЗАЕС мала вільний простір для майданчика проміжного зберігання ВТВЗ. Безпосередня близькість майданчика зберігання до енергоблоків вигідна з погляду транспортних операцій.

Майданчик системи зберігання відпрацьованого ядерного палива розташований в північно-східній частині території Запорізької АЕС, на відносній позначці 21.80. Цей майданчик з трьох сторін межує з охоронною зоною АЕС. Уздовж четвертої сторони майданчика ССВЯП споруджена подвійна огорожа, обладнана засобами фізичного захисту.

Територіально об'єкти ССВЯП поділяються на три зони: зону завантаження, зону транспортування та зону зберігання.

 1. Реакторне відділення
 2. Турбінне відділення
 3. Дизель-генератор
 4. Берегова насосна станція
 5. Спецкорпус 1 и 2
 6. Сховище радіоактивних відходів
 7. Об’єднано-допоміжний корпус
 8. Лаборат.-побутовий корпус 1 и 2
 1. Адміністративний корпус, КПП 1
 2. Контрольно-пропускний пункт 2
 3. Майданчик ССВЯП
 4. Підвідний канал
 5. Скидний канал
 6. Бризкальні басейни
 7. Повномасштабний тренажер БЩК
 8. Центр підготовки ремонтного персоналу

Зона завантаження знаходиться в будівлях реакторних відділень енергоблоків 1 - 6, а саме - в центральному залі на позначці 36,9 і в транспортному коридорі на позначці 0,0. У цих зонах для завантаження і вивезення відпрацьованого ядерного палива використовується існуюче транспортно-технологічне обладнання: полярний кран і перевантажувальна машина.

Зона транспортування являє собою мережу доріг, якими здійснюється доставка завантажених відпрацьованим ядерним паливом бетонних контейнерів із зони завантаження в зону зберігання. Транспортування здійснюється спеціально призначеним для цього транспортером-контейнеровозом, передбаченим даним проектом.

Зона зберігання - це власне майданчик ССВЯП, призначений для розміщення бетонних контейнерів зберігання. Для встановлення контейнерів на місце зберігання використовується згаданий вище транспортер-контейнеровоз.

Місткість майданчика сховища - 380 контейнерів. Залізобетонний майданчик здатний витримати динамічні навантаження від транспортера і сумарні статичні навантаження від встановлених на ньому бетонних контейнерів.

Станом на 26.01.2022 - 09:59

Виробничі показники
Енергоблок №1 646 МВт
Енергоблок №2 1024 МВт
Енергоблок №3 1028 МВт
Енергоблок №4 -
Енергоблок №5 1026 МВт
Енергоблок №6 1046 МВт
Сумарне навантаження 4770 МВт
Радіаційний стан
Промисловий майданчик 0.09 мкЗв/г
м. Енергодар 0.08 мкЗв/г
Метеорологічний стан
Температура повітря -5.3
Вітер ЗПдЗ
Швидкість вітру 2.9 м/с
Відносна вологість 82 %
Атмосферний тиск 761 мм рт.ст.