На Запорожской АЭС началась очередная инспекция МАГАТЭ

З 10 по 23 листопада 2021 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії проводиться чергова планова інспекція енергоблока №2 та сухого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Під час роботи на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ на енергоблоці №2 проведуть: перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів; встановлення печатки на транспортний отвір «басейну витримки - басейну мокрого перевантаження»; встановлення печаток МАГАТЕ на погодній кришці вентильованого контейнера зберігання; підключення, технічне обслуговування підводної камери; перевірку ядерних матеріалів в басейні витримки після відправлення їх до сухого сховища відпрацьованого ядерного палива; технічне обслуговування відеокамер та блоків управління; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів; перевірку інформації про конструкцію установки.

На ССВЯП інспектори МАГАТЕ проведуть: перевірку, зняття, встановлення печаток на та між вентильованими контейнерами зберігання; перевірку інформації про конструкцію установки; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів.

Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання Договору щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

МАГАТЕ - єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

 

По состоянию на 29.01.2022 - 15:29

Производственные показатели
Энергоблок №1 647 МВт
Энергоблок №2 1024 МВт
Энергоблок №3 1033 МВт
Энергоблок №4 1020 МВт
Энергоблок №5 1031 МВт
Энергоблок №6 1045 МВт
Суммарная нагрузка 5800 МВт
Радиационная обстановка
Промышленная площадка 0.09 мкЗв/ч
г. Энергодар 0.07 мкЗв/ч
Метеорологическая обстановка
Температура воздуха 2.4
Ветер ЗЮЗ
Скорость ветра 3.2 м/с
Относительная влажность 86 %
Атмосферное давление 758 мм рт.ст.