На енергоблоці №6 Запорізької АЕС проводиться заміна статора генератора

На Запорізькій АЕС тривають роботи з заміни статора генератора енергоблока №6. У виконанні робіт задіяні фахівці дільниці з ремонту турбін енергоремонтного підрозділу та фахівці дільниці з ремонту генератора електричного цеху Запорізької АЕС.

Заміна статора - це складна операція, надзвичайно об'ємна та вимоглива щодо точності виконання. Складність й унікальність створюють габаритні розміри та вагові характеристики обладнання. Вага статора 335 тон.

«Для ремонтників складні реконструкції - не новина, але кожна з них вимагає додаткової підготовки та ретельності в погоджувальних діях, - зазначив заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу Юрій Галуцький.

Для того щоб виконувати роботи з заміни статора, необхідно було закінчити ремонт турбіни, закрити циліндр низького тиску і остаточно відцентрувати лінію валу. Слідом за цим  проводитиметься центрування статора, генератора та якоря збудника.

Дуже важлива точність установки статора - розточування повинно чітко потрапити в оптичну вісь турбіни, яка напередодні також була ретельно відцентрована.

 

As of the time 10/17/2021 - 08:39

Performance indicators
Power Unit №1 970 MW
Power Unit №2 -
Power Unit №3 1002 MW
Power Unit №4 -
Power Unit №5 1015 MW
Power Unit №6 1019 MW
Total plant load 4006 MW
Radiation conditions
Industrial ground 0.1 μSv/h
Energodar 0.08 μSv/h
Meteorological state
Air temperature 11.3
Wind WNW
Wind speed 1.3 m/s
Relative humidity 72 %
Atmospheric pressure 760 mm Hg