Новини Запорізької АЕС

В музеї культурно-ділового центру Запорізької АЕС – виставка військових експонатів

25.04.2019

В музеї культурно-ділового центру Запорізької АЕС відкрилася виставка військових експонатів, присвячена 75-річчю визволення Кам'янки-Дніпровської від нацистських загарбників.
Експонати надав Володимир Марченко – керівник пошукового загону «Нікопольський плацдарм». Цього року до уваги численних глядачів представлені як вже знайомі, так і нові експонати, в тому числі велика кількість військових мундирів.
Першими гостями виставки стали не тільки енергодарці, а й ветерани з Василівки, Кам'янки-Дніпровської та Енергодара, а також учні гімназії «Гармонія».


Учениця з Енергодара – переможниця Всеукраїнського конкурсу рефератів

25.04.2019

Українське ядерне товариство спільно з НАЕК «Енергоатом» визначили та нагородили переможців щорічного Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергетика і світ» серед школярів старших класів. Представниця Запорізької АЕС Тетяна Атаманенко посіла перше місце.
Такі конкурси Українське ядерне товариство проводить вже 21 рік. В складі журі – президент ГО «Українське ядерне товариство», директор з кадрів та соціальних питань ДП «НАЕК «Енергоатом» Григорій Муляр, член Ради оптового ринку електроенергії, радник президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Костянтин Запайщиков, кандидат технічних наук, старший викладач кафедри атомних електричних станцій і інженерної теплофізики теплоенергетичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського Вадим Кондратюк, виконавчий секретар Українського ядерного товариства, директор департаменту комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом», кандидат політичних наук Данило Лавренов, директор департаменту соціальних питань Сергій Павловський, керівник служби проектної безпеки і використання палива ОП «Науково-технічний центр» Компанії Олег Годун, начальник відділу інформаційно-іміджевих проектів дирекції з комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» Роман Зібніцький.
За рішенням журі 1 місце в конкурсі рефератів зайняла учениця Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія», вихованка Енергодарської Малої академії наук Атаманенко Тетяна з роботою на тему «Терміносистема атомної енергетики і її відображення у спеціальних довідниках».
Роботи учениць Енергодарської загальноосвітньої школи №2 Височіної Євгенії та Єчкало Маргарити були удостоєні заохочувальних призів.
«У майбутньому ми будемо докладати зусиль, щоб всі наші конкурсанти продовжили навчання в профільних вузах і стали професіоналами в галузі», – зазначив президент ГО «УкрЯТ» Григорій Муляр.
Всі переможці та учасники конкурсу отримали призи та подарунки від організаторів конкурсу. Крім основної, офіційної частини конкурсу для школярів – учасників фіналу була організована насичена екскурсійна програма, яка включала відвідування Київського планетарію і Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Довідка. Всеукраїнський конкурс рефератів «Ядерна енергетика і світ» проводиться з метою залучення школярів для поглиблення і популяризації знань про ядерну енергетику і ядерну фізику, підтримки обдарованої молоді, яка прагне розширити свій кругозір в атомній галузі. Загалом в конкурсі беруть участь учні старших класів, ліцеїв і гімназій, які цікавляться різними аспектами природничих наук, а також проявляють схильність до науково-дослідної діяльності та прагнуть розкрити своєї творчої здібності.
Підведено підсумки та оголошені переможці конкурсу «Будь інженером!»

24.04.2019

В культурно-діловому центрі ВП «Запорізька АЕС» в урочистій обстановці були названі переможці конкурсу «Будь інженером!» З кожним роком відкритий конкурс, організований Радою молодих фахівців Запорізької АЕС за підтримки адміністрації та профспілкового комітету станції, а з недавніх пір і Українського ядерного товариства, стає усе більш популярним серед школярів нашого міста.
З успіхом старшокласників привітали керівники Запорізької АЕС та міського управління освіти.
«Керівництво Запорізької АЕС зацікавлене в тому, щоб закінчивши школу, ви обрали для себе професії, пов'язані з атомною енергетикою, яка активно розвивається. Дуже важливо вибрати правильний життєвий шлях і спеціальність, що приноситиме вам радість, а  державі - користь. Ми сподіваємося,  що після закінчення ВНЗ ви повернетесь у рідне місто і прийдете на підприємство молодими фахівцями. Будете вдосконалюватися в професії й розвиватимете Енергодар, щоб він був привабливим для молоді», - підкреслив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.
За підсумками конкурсу абсолютними переможцями, які взяли участь у конкурсі з математики, фізики та хімії і набрали максимальну кількість балів стали: 1 місце - Володимир Белозьоров (Енергодарський навчально-виховний комплекс №5), 2 місце  - Іван Цукіло (Енергодарський багатопрофільний ліцей), 3 місце - Андрій Малихін (Енергодарський навчально-виховний комплекс №1).
У номінації «Кращий з математики» 1 місце посів учень Енергодарського багатопрофільного ліцею Ілля Пекарук.
«Кращою з фізики» стала учениця Енергодарського багатопрофільного ліцею Олеся Марініч, а в номінації «Кращий з хімії» - учень ЕНВК №5 Данііл Лєбєдєв.
Всі переможці були нагороджені грамотами та цінними подарунками від організаторів конкурсу.
За роки проведення конкурсу у ньому взяли участь близько 600 учнів, 97 - стали переможцями. Цього року у конкурсі змагалося 70 школярів Енергодарських шкіл, які продемонстрували свої знання з точних наук - математики, фізики та хімії.


В рамках Спартакіади ЗАЕС – 2019 відбулися змагання з бадмінтону

24.04.2019
Протягом двох тижнів у спорткомплексі Запорізької АЕС проходили змагання з бадмінтону до заліку Спартакіади-2019. В них взяло участь 11 команд цехів і підрозділів атомної станції.
У фінал вийшло шість найсильніших команд: енергоремонтний підрозділ, цех теплової автоматики і вимірювань, збірні служби головного метролога та хімічного цеху, служби фізичного захисту та  загону відомчої воєнізованої охорони, експлуатаційного підрозділу та управління соціальних програм, управління станції та управління будівництва.
Рівень майстерності спортсменів помітно зріс, тому змагання були більш видовищними, цікавими як для спортсменів, так і для глядачів.
В поодиночних, і в парних змаганнях бадмінтоністи цеху теплової автоматики і вимірювань (Володимир Петік, Євген Недєльский, Андрій Ковтунович і Наталія Колесник) були більш рухливими і точнішими за всіх, тому абсолютно заслужено стали переможцями турніру.
На другому місцi команда служби головного метролога та хімічного цеху (Сергій Авдєєв, Олексій Тахтай, Костянтин Димов і Світлана Валєєва).
Бронзовими призерами стала збірна експлуатаційного підрозділу та управління соціальних програм (Ігор Рибалко, Олексій Живогляд, Юрій Рожков, Микола Кременів та Наталя Алехно).
 Ці змагання відрізнялися не тільки великою кількістю учасників, але й теплою та дружньою атмосферою. Спартакіада з бадмінтону-2019 пройшла на одному диханні.Підростають нові чемпіони

23.04.2019

У плавальному басейні Запорізької АЕС пройшли змагання для самих маленьких плавців під красивою назвою «Перші ластівки». У них взяло участь близько вісімдесяти спортсменів у віці від 6 до 10 років.
 Змагалася малеча в різних стилях і на різних дистанціях. Визначилися перші чемпіони. Отримано перші в житті спортивні нагороди. Оцінено працю тренерів плавального басейну Запорізької АЕС за навчальний рік.
 Найшвидшими «ластівками» в цих змаганнях стали: Лариса Троніна, Дмитро Чорний, Уляна Прищепа, Тимофій Кость, Марія Хоролець, Руслан Давиденко, Сніжана Трітяк, Леонід Кравець, Поліна Полякова та Аліна Пригода.


На ЗАЕС обговорили впровадження ризик-орієнтованого підходу

23.04.2019

На Запорізькій електростанції відбулася відео-нарада щодо впровадження в практику на підприємствах енергетичної галузі  проекту ризик-орієнтованих підходів. В нараді прийняли участь генеральний директор  Запорізької АЕС Олександр Остаповець та фахівці станції, члени робочої групи від ДП «НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулювання, українських АЕС та ВП «Атомремонтсервіс».
«Цей проект передбачає можливість проведення техогляду та планових ремонтів певного обладнання й систем під час роботи енергоблоку на потужності», – підкреслив заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Запорізької АЕС Олександр Ігнатченко.  
Керівником проекту є НАЕК «Енергоатом», тож реалізується він не лише на майданчику ЗАЕС. На інших станціях створені робочі групи для забезпечення універсальності проекту і можливості його подальшого впровадження. Тому під час наради робочі групи обмінялися набутим досвідом щодо їх реалізації. Наступна нарада з цього питання призначена на 23 травня.  


Військова частина 3042 брала участь у повномасштабних двосторонніх тактико-спеціальних навчаннях

22.04.2019
У ВП «Запорізька АЕС» були проведенні повномасштабні двосторонні тактико-спеціальні навчання з використанням зброї, яка імітує ведення реального бою, в яких брала участь військова частина 3042 Національної гвардії України.
Метою навчань є закріплення теоретичних знань та вдосконалення практичних навичок групової тактики дій підрозділів військової частини 3042 та перевірка ефективності стратегії захисту відокремленого підрозділу «Запорізька АЕС».
За діями, що відбувалися спостерігали представники ВП ЗАЕС, ДП «НАЕК «Енергоатом», Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Держатомрегулювання України та начальник служби спеціальної підготовки та протидиверсійних заходів управління з охорони важливих державних об’єктів штабу Головного управління Національної гвардії України.
Тренажер лазерного двостороннього контакту дає можливість відпрацьовувати навики в умовах максимально наближених до бойових, щоб проаналізувати тренування та зробити певні висновки для недопущення помилок в реальному бою, крім того самі бійці можуть бачити свої помилки під час навчань.
В ході проведення тренування гвардійці відпрацювали правила знешкодження умовних порушників, які намагались проникнути на об’єкт, показали чітку організацію, злагоджені, оперативні дії та високий професіоналізм. З поставленим завданням справились в повному обсязі.Цех господарського обслуговування Запорізької АЕС відзначив 40-річний ювілей

22.04.2019
Цех господарського обслуговування відсвяткував ювілейну  дату – 40 років з дня заснування підрозділу. І увесь цей час на сторожі чистоти й порядку персонал цеху сумлінно виконує роботи з господарського обслуговування основного виробництва  Запорізької АЕС.
«Більшістю цех складається з прибиральників та робітників зеленого будівництва. Сьогодні це колектив, що складається з 340 чоловік. Хтось прожив тут життя, хтось лише починає. В одній команді, поряд з досвідченими, які заслужили свій авторитет працівниками, трудяться молоді, талановиті. Однак всіх об'єднує одне – вони справжні майстри чистоти і порядку на ЗАЕС», - підкреслив начальник цеху господарського обслуговування  Євген Баханцов.
До виконання своєї роботи персонал ЦГО підходить з колосальною працьовитістю, креативністю, ретельністю,  враховує і прораховує найдрібнішу деталь – щоб виконати її якісно. До того ж, для  благоустрою території проммайданчика та зовнішніх об'єктів, колектив ефективно використовує творчі напрацювання та художню фантазію.
Працьовитість, відповідальність і пунктуальність - це основні професійні якості персоналу цеху господарського обслуговування, саме вони визначають успішність його роботи.


Організація молоді Запорізької АЕС прийняла участь в Колегіумі Атомпрофспілки

19.04.2019
У Чернігівському навчально-методичному центрі Федерації профспілок України пройшов новий освітній проект – Колегіум Атомпрофспілки. Від Запорізької АЕС у навчанні взяли участь представники Організації молоді атомної станції.
Перший семінар з навчального циклу мав назву – «Розвиток компетенцій молодих профспілкових лідерів та базові цінності профспілки».
«На семінарі профспілкові організації мали можливість ознайомитися не лише з шляхами модернізації роботи профспілок відповідно до викликів часу, стратегії, технології, проблеми, а й обговорити роль молоді у розвитку профспілкового руху, її обізнаність у сфері взаємовідносин між адміністрацією та профспілкою підприємства, її управлінські компетенції», – зазначив на семінарі заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков.
Надалі Колегіум Атомпрофспілки планується проводити для представників молодіжних первинних профспілкових організацій, а також лідерів профспілкових комітетів. Протягом року передбачається організація чотирьох навчальних заходів: два для профкомів та два для організацій молоді. Проведення таких семінарів дає змогу більш залучати молодь підприємств атомної енергетики та промисловості до активної участі у діяльності своїх профспілкових організацій.
Наступний семінар з навчального циклу відбудеться на початку травня для лідерів профспілкових комітетів та членів Центрального комітету профспілки. Він буде присвячений економічним аспектам – соціально-економічному захисту працівників. Розглядатимуться основоположні економічні поняття, такі, як економічна складова переговорного процесу під час укладення колективного договору, заробітна плата, фонд оплати праці, баланс підприємства та прибуток тощо.

Працівники ДП «НАЕК «Енергоатом» з оглядовими курсами відвідали Запорізьку АЕС

19.04.2019

На Запорізькій АЕС з ознайомчим візитом побувала перша в цьому році група оглядових курсів за участю працівників ДП «НАЕК «Енергоатом». Головною метою оглядових курсів є всебічне висвітлення діяльності АЕС для працівників Компанії, які безпосередньо не беруть участь в процесі виробництва електроенергії.
Програма дводенних курсів охопила всі етапи виробництва, від підготовки персоналу станції, до видачі готового продукту - електроенергії, в енергосистему України.
Знайомство працівників Компанії з Запорізькою АЕС почалося з лекції в інформаційному центрі. Далі група побувала на повномасштабному тренажері, в тренажерному комплексі спеціальної підготовки ремонтного персоналу, прослухала лекцію про культуру безпеки в навчально-тренувальному центрі.
Далі було ознайомлення з роботою гідротехнічних споруд Запорізької АЕС і відкритого розподільчого пристрою 750 кВ.
Також працівники ДП «НАЕК «Енергоатом» відвідали проммайданчик ВП ЗАЕС з заходом в турбінне відділення діючого енергоблока, пристанційне сухе сховище відпрацьованого ядерного палива, зайшли в зону суворого режиму і ознайомилися з роботою центрального щита радіаційного контролю.
«Висловлюємо величезну подяку  колективу Запорізької АЕС за професійний підхід і цікавий екскурс. Особливо хочеться відзначити відповідальність всього персоналу у виконанні професійних обов'язків і захопленість своєю роботою. Завдяки продемонстрованій самовіддачі відчуваєш справжню гордість за атомну енергетику нашої країни!», - поділилися враженнями учасники оглядових курсів.
Знайомство з Запорізькою АЕС для працівників Компанії в цьому році ще не завершено. Друга група побуває на станції в травні, а третя – в червні.