Новини Запорізької АЕС

Згадуючи Чорнобиль...

26.04.2018

26 квітня в місті-супутнику Запорізької АЕС Енергодарі, біля пам'ятного знака героям Чорнобиля відбувся мітинг, присвячений 32-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Згадати тих, чиї життя забрала ця аварія прийшли ліквідатори та учасники трагічних подій.
До учасників мітингу звернулися начальник управління соціальних програм ВП ЗАЕС Олексій Трубенков, голова профспілкового комітету ВП ЗАЕС Микола Захаров, народний депутат України Володимир Бандуров, міський голова Павло Музика, представник ДТЕК Віктор Закарчевний, протоієрей Володимир Іваненко.
Промовці дякували учасникам ліквідації аварії за мужність і подвиг, закликали шанувати пам'ять тих героїв і піклуватися про тих, хто вижив. А до людей, від яких залежить безпечна і надійна експлуатація атомної електростанції, зверталися із закликом завжди пам'ятати уроки Чорнобиля.
Енергодар був в числі перших міст, яких тісно торкнулася трагедія в Прип'яті. Багато працівників Запорізької АЕС і мешканців міста були серед ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.
Хвилиною мовчання, під скорботні удари метронома вшанували пам'ять загиблих зібралися на мітингу-реквіємі колишні чорнобильці, працівники атомної електростанції, городяни, школярі ...
Учасники мітингу поклали до Пам'ятного знаку живі квіти і вінки.


Вихованка дитячо-юнацької спортивної школи Запорізької АЕС - призер Міжнародного турніру з плавання

26.04.2018

Спортсменка дитячої юнацької спортивної школи спортивно-оздоровчого комплексу Запорізької АЕС Анна Якубенко зайняла 3 місце у категорії «Битва спринтерів» на дистанції 50 метрів брасом на Міжнародному турнірі з плавання «Meteor OPEN-2018», який пройшов в м. Дніпро.
Успішний виступ спортсменки дозволив їй підтвердити перший дорослий розряд.
У змаганнях взяли участь 670 спортсменів з різних областей України та команди Туреччини.
Анна - вихованка тренера ДЮСШ СОК ВП ЗАЕС Миколи Рафальського.


Якість відповідає гарантіям

25.04.2018

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС йде капітальний ремонт імпульсно-запобіжних пристроїв парогенераторів із заміною обв'язки трубопроводів.
Виконано розбирання пристроїв, їх дефектация, ретельний огляд і підготовка до технічного огляду та засвідченя подальшого використання цього важливого для безпечної експлуатації обладнання. В ремонті беруть участь практично всі основні цехи Запорізької атомної електростанції - енергоремонтний підрозділ, служба контролю металу, водно-радіохімічна лабораторія та інші.
 «Посилаючись на набутий досвід, позитивні результати минулорічного ремонту, є впевненість і в успішності поточного. Як показує дефектация і детальний огляд, є достатній запас міцності і ресурс експлуатації пристроїв. Головне, в ході ремонту і по його завершенні з граничною точністю виконати збірку, так як цей надчутливий механізм не терпить відхилень сотої частки міліметра», - підкреслив старший майстер оперативно-ремонтної служби енергоремонтного підрозділу Микола Момот.
Наступним в ремонті імпульсно-запобіжних пристроїв парогенераторів із заміною обв'язки трубопроводів стане енергоблок №1.


Йде заміна сепаратора-пароперегрівача на блоці №4 ЗАЕС

25.04.2018

На енергоблоці №4, в рамках продовження терміну експлуатації, фахівці ділянки з реконструкції обладнання турбінного відділення служби спеціальних ремонтних робіт реакторно-турбінних відділень енергоремонтного підрозділу займаються капітальним ремонтом сепаратора-пароперегрівача (СПП) №3, з заміною його складових частин.
 Агрегатно-відновлювальний ремонт демонтованих раніше пароперегрівача і сепаратора був виконаний на заводі нестандартного обладнання та трубопроводів ВП «Атоменергомаш». Якість роботи підтвердила комісія за участю представників служби головного фахівця з турбін і енергоремонтного підрозділу.
Крім заміни СПП персонал ділянки за результатами експлуатаційного контролю металу усуває дефекти зварних з'єднань трубопроводів турбінного відділення. Роботи багато, ремонт - напружена пора, якщо врахувати, що блоки ремонтуються один за одним.
«Всі вантажопідйомні роботи з великоваговим обладнанням вже виконані. На даний момент ведеться складально-зварювальний процес по відновленню трубопроводів обв'язки СПП. Його необхідно закінчити до демонтажу плит стіни машзалу. Пов'язано це з заміною конденсатора турбіни. Така робота як заміна сепаратора-пароперегрівача за роки ремонтів виконувалася неодноразово. Є впевненість, що з цим завданням персонал впорається успішно і вчасно», - розповів начальник ділянки Олексій Полєнов.Працівники Запорізької АЕС - призери турніру з більярду

24.04.2018
Призерами турніру з більярду на кубок Анатолія Алексєєва стали працівники Запорізької АЕС - Олег Габдуллін і Віталій Міхєєв.
Володар кубка минулого року Олег Габдуллін - начальник комплексу ССВЯП посів друге місце і став кращим в сезоні за рейтингом, отримавши кришталевий кубок «Motor Cup». Віталій Міхєєв - інженер електричного цеху посів третє місце.
Більярдна ліга Енергодара - це понад 30 осіб, серед яких чимало працівників Запорізької атомної електростанції. Протягом сезону, починаючи з вересня, тут проходять рейтингові турніри, а на завершення кращі гравці розігрують кубок.
В Енергодарі турнір з більярду на кубок Анатолія Алексєєва відбувся вже в четвертий раз.


На Запорізькій АЕС розпочала роботу повторна партнерська перевірка ВАО АЕС

23.04.2018

23 квітня на Запорізькій АЕС розпочала роботу команда експертів Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС) в рамках повторної партнерської перевірки. Це так звана пост-місія - за підсумками візиту експертів в 2016 році.
До складу команди експертів на Запорізькій АЕС увійшли представники компаній-операторів атомних станцій з Росії, Вірменії, України.
З вітальним словом від ВП ЗАЕС виступив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець, який підкреслив, що партнерські перевірки ВАО АЕС дуже важливі для нашої станції: «Основна мета партнерських перевірок - максимально підвищувати безпеку та надійність АЕС у всьому світі, докладаючи спільних зусиль для оцінки і порівняння з кращими досягненнями, а також вдосконалення експлуатації шляхом взаємної підтримки, обміну інформацією та використання позитивного досвіду». Він також побажав усім плідної роботи.
Підготовка до пост-місії почалася практично відразу після оголошення висновків експертів партнерської перевірки 2016 року і позначених ними областей для поліпшення по 10 напрямкам:
- «Організаційна структура і управління»;
- «Експлуатація»;
 - «Ремонт»;
- «Інженерно-технічне забезпечення»;
- «Досвід експлуатації»;
- «Радіаційний захист»;
- «Хімічна технологія»;
- «Підготовка та кваліфікація персоналу»;
- «Пожежна безпека»;
- «Протиаварійна готовність».
  Ще на старті підготовки до повторної партнерської перевірки на ЗАЕС були створені команди за цими напрямками і пророблена досить об'ємна робота по кожній із зазначених експертами областей для поліпшення.
Експерти ВАО АЕС працюватимуть на Запорізькій АЕС по 27 квітня 2018 року.

Довідка. Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, для того щоб члени Асоціації могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності при експлуатації своїх атомних станцій.Організація молоді Запорізької АЕС готує нові спортивні заходи

23.04.2018

Організація молоді не тільки генерує ідеї, вирішуючи, які спортивні заходи проводити, але і з задоволенням приймає перспективні пропозиції від працівників Запорізької АЕС.
«Усі заплановані на рік заходи обговорювалися на звітній конференції, були узгоджені з генеральним директором і головою профспілкового комітету станції. План складається з 12 пунктів. Він включає як добре знайомі і улюблені змагання, так і новинки, які обіцяють стати цікавою подією в спортивному житті», - поділився планами на 2018 рік голова Організації молоді ВП ЗАЕС Дмитро Орлов.
В цьому році в перший раз Організація молоді проведе змагання з триатлону - мультиспортивній гонці, що складається з безперервного послідовного проходження її учасниками трьох етапів: плавання, велогонки та бігу. Не виключено, що змагання будуть командними і навіть сімейними.
З новинок також стрільба з лука, вперше випробувана в одному з квестів в минулому році. Виявилося, що це затребуваний вид спорту, до якого проявляється великий інтерес. Захід пройде орієнтовно в травні і кожен бажаючий, навіть не маючи досвіду, зможе прийняти в ньому участь.
Змагання зі стрітболу серед дворових команд вже перейшли в розряд традиційних. У минулому році в них взяли участь 16 команд, які грали вісім годин поспіль. Аналогічні змагання пройдуть і в 2018-му.
Також під егідою Організації молоді плануються туристичні походи. До Дня Збройних сил України відбудуться змагання на воді між силовими відомствами, які вже набувають статусу постійних.
Є в переліку і благоустрій спортивних майданчиків міста. Цього року упорядковувати будуть спортивний майданчик школи №7.
А восени пройдуть відразу два нових види змагань - для рибалок і грибників.


На Запорізькій АЕС пройшли тактичні навчання «Об'єкт - 2018»

20.04.2018

У період з 16 по 20 квітня 2018 року у ВП «Запорізька АЕС» проведено тактичні навчання «Об'єкт-2018» за темою «Реагування сил учасників об’єктового плану взаємодії, які знаходяться на проммайданчику ВП ЗАЕС, у випадку спроби прориву зовнішніх правопорушників у захищену зону».
В ході навчань були відпрацьовані наступні питання:
- перевірка ефективності зв’язку між учасниками плану взаємодії ВП «Запорізька АЕС» та своєчасності оповіщення їх про тривогу у разі виникнення події з ознаками диверсії відносно ядерної установки (ЯУ) та ядерних матеріалів (ЯМ);
- вдосконалення навичок сил ВП «Запорізька АЕС», військової частини 3042 Національної гвардії України та інших учасників, які залучаються до виконання завдань взаємодії у разі виникнення події з ознаками диверсії відносно ЯУ та ЯМ;
- відпрацювання більш сучасних та ефективних методів управління силами плану взаємодії при виконанні ними завдань на різних етапах протидії події з ознаками диверсії щодо ЯУ та ЯМ.
Також в ході навчань була вдосконалена тактика дій і порядок взаємодії підрозділів суб'єктів боротьби з тероризмом, місцевих органів влади, керівництва ВП ЗАЕС при проведенні антитерористичної операції з виявлення та локалізації можливих терористичних проявів.
Проведені тактичні навчання показали, що особовий склад служби фізичного захисту, військової частини 3042 Національної гвардії України та загону відомчої воєнізованої охорони готовий протидіяти загрозам, які виникають в відношенні до ВП «Запорізька АЕС».


Українському ядерному товариству - 25 років!

19.04.2018

Українське ядерне товариство (УкрЯТ) - найбільша громадська ядерна науково-технічна організація, що об'єднує основні підприємства та навчальні заклади атомної промисловості України, відсвяткувало 25-річчя з моменту свого створення.
Головна мета Українського ядерного товариства - захист інтересів учених і фахівців, які працюють у галузі ядерної енергетики і ядерних досліджень, а також участь у вирішенні актуальних завдань безпечного застосування технологій, процесів і явищ, що базуються на використанні іонізуючого випромінювання, енергії ядерного розпаду і термоядерного синтезу.
УкрЯТ є ініціатором низки творчих конкурсів, олімпіад, оглядів, надає методичну допомогу, забезпечує збирання і поширення інформації, пов'язаної з проблемами українського ядерно-енергетичного комплексу.
У своїй поточній роботі Українське ядерне товариство використовує широкий діапазон форм і засобів, що сприяють активізації творчих процесів в наукових і виробничих колективах, серед учнівської молоді. До них належать конференції і семінари з найбільш актуальних проблем галузі.
Товариство продовжує розвиватися і активно працювати на благо розвитку атомної енергетики та забезпечення енергетичної безпеки України.


Прийняття правильних експлуатаційних рішень - фундамент культури безпеки АЕС

19.04.2018

Під егідою Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС) в Словаччині пройшов міжнародний навчальний семінар на тему «Прийняття правильних експлуатаційних рішень». У ньому взяли участь представники Білорусі, Угорщини, України, Словаччини, Чехії та РФ.
Семінар на цю тему проводився вперше. І проведення обумовлене, перш за все, актуальністю теми. Сьогодні міжнародні зусилля спрямовані на те, щоб виключити вплив людського фактора при експлуатації атомних станцій, коли рішення можуть прийматися, без урахування всіх сторін питання і всебічного аналізу ризиків.
«Світовий досвід знає випадки неправильних рішень в експлуатації, які призвели до тяжких наслідків. Також виникали ситуації, пов'язані з пошкодженням основного обладнання, стан якого вчасно не оцінили і не ідентифікували з точки зору безпеки. Саме на таких прикладах і був побудований семінар, головною метою якого став алгоритм прийняття правильних експлуатаційних рішень (ПЕР). Вважаю, незабаром ця абревіатура, це поняття стане для нас таким же звичним, як і поняття культури безпеки», - розповів учасник семінару, керівник експлуатаційного підрозділу Запорізької АЕС Олег Дудар.
В ході семінару учасники не лише заслухали корисну інформацію, а й самі моделювали певні реальні ситуації на АЕС, шукали шляхи їх вирішення. Така практика не лише наочно продемонструвала переваги застосування протоколу ПЕР, а й підтвердила високу кваліфікацію представників українських АЕС і ДП «НАЕК «Енергоатом», які показали найкращі результати серед всіх країн-учасниць семінару.
«За великим рахунком, не можна сказати, що вищезгадані підходи нові для Запорізької АЕС. Ми, безумовно, все це виконували. В протилежному випадку просто не могли б експлуатувати атомну станцію, адже кожен день експлуатації - це певний виклик, необхідність прийняття рішень, трапляється, і нестандартних. Інша справа, що зараз ці підходи наділили конкретною формою і систематизували в алгоритм», - резюмував Олег Дудар.