Новини Запорізької АЕС

Завершилася робота Ради головних інженерів ДП «НАЕК «Енергоатом»

20.08.2018

Головний інженер - перший заступник генерального директора Запорізької АЕС Дмитро Сабадін взяв участь в Раді головних інженерів (ГІС) ДП «НАЕК« Енергоатом», яка відбулася в місті Славутич Київської області.
73-тя зустріч фахівців пройшла під головуванням першого віце-президента - технічного директора Компанії Олександра Шавлакова на базі ВП «Атомремонтсервіс» (АРС). Участь в роботі Ради взяли технічні керівники відокремлених підрозділів, представники проектних та науково-дослідних інститутів.
В ході Ради ГІС фахівці АЕС проаналізували порушення в роботі АЕС за минулий квартал, результати їх розслідування, а також обговорили питання виконання корпоративної програми переоснащення ремонтно-заводського комплексу.
«ВП «Атомремонтсервіс» має великі виробничі площі. Є великий верстатний парк, сучасні металообробні верстати. АРС має дуже велику виробничу програму, яка не може бути виконана іншими підрозділами і підрядниками ДП «НАЕК «Енергоатом». В тому числі, ремонт роз'єму головного циркуляційного насоса. Також у АРСу дуже багато напрацювань у зварювальнній справі», - зазначив Дмитро Сабадін.
В рамках програми зустрічі, головні інженери станцій і інші учасники ради відвідали Чорнобильську АЕС. Там ознайомилися з діяльністю щодо закриття станції, подивилися споруджені комплекси сховищ відпрацьованого палива і новий об'єкт укриття.
«Це дійсно грандіозний проект з усіма системами забезпечення. Крім цього Чорнобильська станція займається повним закриттям майданчика в частині ядерного палива, твердих і рідких радіоактивних відходів, - розповів головний інженер. - З ядерного палива станція вже реалізувала проект майданчика сухого зберігання радіоактивного палива-ССВЯП на весь обсяг палива по всіх блоках. Також знаходяться на завершальній стадії комплекси з утилізації твердих і рідких РАВ. Все виконано за сучасними технологіями, роботизоване, має дистанційне керування».
Рада головних інженерів збирається раз на квартал для розгляду технічних питань, важливих і актуальних для відокремлених підрозділів ДП «НАЕК« Енергоатом».


Тривають роботи з заміни конденсаторів турбіни на блоці № 4

20.08.2018

На енергоблоці № 4 Запорізької АЕС, який знаходиться в плановому середньому ремонті, тривають роботи з заміни конденсаторів турбіни. У вересні пройдуть гідравлічні випробування нового обладнання. В даний час роботи йдуть за графіком.
Монтаж першого конденсатора вже становить 80% від усього обсягу робіт, другого - близько 70%, третього - вже понад 60%. Одночасно виконуються роботи зі зварювання, монтажу і контролю металу. Персонал енергоремонтного підрозділу (ЕРП) починає відновлення труб. На цьому етапі до роботи підключаються цех теплової автоматики і вимірювань (ЦТАВ) та електроцех (ЕЦ). Служба контролю металу (СКМ) здійснює контроль зварних з'єднань, що вийшли з монтажу.
«Зараз настає складний момент, - зазначає заступник головного спеціаліста з турбін (з реконструкції ТО) Олександр Панченко. - Необхідно поєднувати дії різних підрозділів станції і підрядної організації «ЮТЕМ-інжиніринг», яка проводить монтажні роботи».
Обсяг робіт масштабний. Це підтверджую і цифри, які наводить Олександр Панченко: «За час монтажу обладнання загальна протяжність зварювальних швів, за допомогою яких виконується складання нових конденсаторів, склала майже три кілометри (2950 м). Кількість трубопроводів різних розмірів, які від'єднують від конденсаторів для їх заміни з подальшим відновленням - 241 одиниця. Значні дані і по металоємності: маса старих конденсаторів - понад 1800 тон, нових - понад 1500 тон, а металоконструкцій для заміни конденсаторів - 250 тон».
Після закінчення збирання конденсатора, почнуться роботи з відновлення трубопроводів обв'язки, встановлення обладнання та додаткових опор, необхідних для проведення гідравлічних випробувань.
Наступний етап - встановлення кришок водяних камер на другому конденсаторі. А на третьому йде до завершення установка поворотних водяних камер і приймально-скидних пристроїв. На заключному етапі почнеться відновлення стінових плит в машзалі (для заміни конденсаторів була розібрана стіна турбінного відділення блоку). Після цього приступлять до установки тимчасово демонтованого обладнання.
«Ми отримали великий досвід на третьому блоці, тому на четвертому працювати набагато легше, - підкреслює Олександр Вікторович. - Важливо, що проблеми, які були у старого обладнання, в новому - виключені, завдяки використанню спеціального корозійностійкого сплаву металу».
Енергоблок №4 Запорізької АЕС був відключений від мережі 11 березня 2018 року для проведення планового середнього ремонту тривалістю 230 діб. Це заключний ремонт перед продовженням терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблока №4 (проектний термін експлуатації - 04 квітня 2018 року).


На Запорізькій АЕС відбулася Рада фахівців контролю металу

17.08.2018

На Запорізькій АЕС пройшла Рада фахівців контролю металу, до складу якої увійшли всі керівники служб контролю металу діючих атомних електростанцій України, зовнішній представник Чорнобильської АЕС і представники Дирекції НАЕК «Енергоатом». На Раді обговорювалися питання, присвячені напрацюванням, які спрямовані на довгострокову перспективу і формування певних стратегій.
«Зараз активно триває робота над формуванням галузевих документів. По всіх напрямках йде перехід на європейські стандарти ISO, SOO і цей перехідний процес дозволить нам попрацювати над помилками. Зараз ми працюємо над тим, щоб нові документи враховували всі нюанси нашої діяльності більш повно і ефективно», - розповідає головний фахівець з якості металів на атомних станціях - керівник служби контролю металу Запорізької АЕС Олексій Тищенко.
Також на Раді фахівців контролю металу обговорювалися питання, пов'язані із застосуванням спеціального обладнання. Йшлося про складну апаратуру і прилади, які застосовуються в роботі фахівцями служби. Порушувалося питання про модернізацію і оновлення приладового парку. «Від цього залежить якість роботи, точність вимірювань і, як наслідок, безпека обладнання, що експлуатується. Ми говоримо про те, що нам потрібно уніфікувати весь приладовий парк, щоб ми користувалися однаковими приладами на всіх майданчиках, накопичували загальні напрацювання і керівні інструкції. Нам всім потрібно тільки систематизувати наявний досвід», - зазначив Олексій Тищенко.
В рамках свого перебування на Запорізькій АЕС учасники Ради відвідали новий галузевий тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру і дуже зацікавилися його потенційними можливостями в напрямку контролю металу. Це хороша підготовча база для створення атестаційного навчального центру для профільних контролерів-атомників.
Рада фахівців контролю металу проходить один раз на півроку. Вперше вона була ініційована в 2016 році. Фахівці збираються на різних майданчиках АЕС для обговорення та вирішення актуальних питань, пов'язаних з таким напрямком діяльності як контроль металу.
Наступне засідання Ради відбудеться на Хмельницькій АЕС.


Запорізька АЕС готується працювати в умовах нової моделі енергоринку України

16.08.2018

На Запорізькій АЕС на чолі з генеральним директором Олександром Остаповцем відбулася робоча нарада, де спеціалісти станції обговорювали організаційні питання роботи в умовах нової моделі енергоринку України, яка повинна заробити до 1 липня 2019 року. В умовах сучасного ринку електричної енергії будуть працювати і ГП «НАЕК «Енергоатом», і атомні електростанції.
Щоб робота була справді ефективною, генеральний директор ЗАЕС ініціює спеціальне навчання в формі семінару з залученням провідних спеціалістів безпосередньо на станції для представників тих служб, які будуть задіяні в цьому процесі. Як повідомив радник генерального директора Запорізької АЕС Олексій Чупров, подібне навчання вже проводилося в «Обленерго» - ще одного учасника енергоринка України, а також буде проведено в ВП «Атоменерготрейдінг» - новому підрозділі НАЕК «Енергоатом».
Оскільки завдань поставлено багато, а терміни їх реалізації досить обмежені, Олександр Остаповець акцентував увагу керівників підрозділів на необхідності вести грамотне та чітке планування. Це дозволить не просто виконати в потрібний термін необхідні заходи, але, що також важливо, побудувати довгострокові прогнозні показники.
Довідка: Верховна Рада затвердила Закон України «Про ринок електричної енергії України». Основним його завданням є забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачів, які тепер вправі вибрати постачальника електроенергії самостійно, мінімізувати витрати на її постачання за допомогою визначення нової організаційної структури та реформування старої.Вихованці ДЮСШ ЗАЕС - призери Чемпіонату Світу серед студентів з веслування на байдарках і каное

15.08.2018

На Чемпіонаті Світу серед студентів з веслування на байдарках і каное, який проходив у м. Сольнок (Угорщина), вихованці дитячої юнацької спортивної школи спортивно-оздоровчого комплексу Запорізької АЕС Людмила Бабак, Денис Давидов і Дмитро Кряж зайняли призові місця.
Денис Давидов і Дмитро Кряж зайняли ІI місце в човні С-2 на дистанції 500 м і в човні С-4 на дистанції 500 м і 1000 м.
Людмила Бабак зайняла IІI місце в човні С-1 на дистанції 500 м і в човні С-2 на дистанції 200 м і 500 м.
Вихованців спортивно-оздоровчого комплексу Запорізької АЕС відділення веслування на байдарках і каное тренує заслужений тренер України - Сергій Сніжко.
Чемпіонат Світу серед студентів з веслування на байдарках і каное проходив під егідою Міжнародної федерації студентського спорту (FISU). У спортивному форумі взяли участь 22 країни з 3 континентів.


Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі з громадськістю міста Дніпрорудне

14.08.2018

14 серпня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю міста Дніпрорудне для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.
Сергій Малиш, перший заступник міського голови міста Дніпрорудне, оголосив присутнім представникам громадськості тему і мету зустрічі.
Далі фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті чого склалася повна картина заходів, що виконуються.
З докладною доповіддю виступив головний спеціаліст з реконструкції і продовженню терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізацією Василь Лилак, розповівши присутнім про стан атомної енергетики світу і ролі Запорізької АЕС в енергобалансі України, про реалізацію заходів з підготовки енергоблока №4 до надпроектної експлуатації. Також він представив інформацію про результати розробки та склад звіту з періодичної переоцінки безпеки.
Виконуючий обов'язки заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та постах контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції, про проведену модернізацію системи радіаційного контролю.
Начальник служби охорони навколишнього середовища Ігор Квашнін представив матеріали, що стосуються виконання Запорізької АЕС всіх норм щодо захисту навколишнього середовища.
Далі зустріч з громадськістю м. Дніпрорудне продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків Запорізької АЕС, учасників зустрічі цікавили питання безпечного поводження з відпрацьованим ядерним паливом на станції, соціального захисту населення регіону розташування атомної електростанції та можливості розширення зони спостереження. На всі питання були отримані компетентні та вичерпні відповіді від фахівців станції.
Завершуючи зустріч з громадськістю, представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС з мешканцями міста Дніпрорудне.
Перший заступник міського голови Сергій Малиш від імені присутніх на зустрічі жителів подякував фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали, за компетентні відповіді на всі поставлені запитання і побажав процвітання і безаварійної роботи.


Радіаційний стан в зоні спостереження ВП ЗАЕС за липень 2018 року

14.08.2018

1.    Середньодобові значення потужності дози гамма-випромінювання за вимірювальними каналами ІВС «Кільце», мкР/год

Пости контролю

Середні значення ПЕД

Не нормується

Проммайданчик ЗАЕС

9,6

30-кілометрова зона спостереження ЗАЕС

7,6

Нікополь

9,6

Марганець

9,4

Контрольний пост, В. Знам’янка (21 км від ЗАЕС)

8,4

2.    Контроль надходження газо-аерозольних радіоактивних речовин в атмосферу
       Середньодобові значення, ГБк/доба

Середньодобові значення надходжень в атмосферу

Інертні радіоактивні гази (ІРГ)

Суміш довгоживучих радіонуклідів (ДЖН)

Радіойоди

Co-60

Cs-134

Cs-137

Фактичне надходження

84

0,000561

0,00022

0,000007

0,000004

0,000032

Допустиме надходження

69000

2,2

6,0

0,53

1,0

0,94

% від допустимого рівня

0,122

0,026

0,0037

0,0014

0,0004

0,0034

3.    Контроль вмісту радіонуклідів в атмосферному повітрі
       Значення об'ємної активності радіонуклідів в атмосферному повітрі, мкБк/м3

Пости контролю, відстань, напрямок

Cs-137

Cs-134

Co-60

Проммайданчик ЗАЕС

   1,6

< 1,0

     < 1,0

П/ст «Промінь», 4.9 км, Сх

   1,3

< 1,0

< 1,0

Контрольний пост, В. Знам’янка (21 км від ЗАЕС)

   1,5

< 1,0

< 1,0

Допустима концентрація в повітрі для категорії В (населення) згідно НРБУ-97

800000

1000000

1000000

4.    Контроль вмісту радіоактивних речовин у воді поверхневих водойм
       Значення об'ємної активності радіонуклідів у воді поверхневих водойм, Бк/м3

Пункт контролю

Cs-137

Sr-90

Ставок-охолоджувач ЗАЕС:

- т.1 (біля продувної споруди)

< 5,0

14

Каховське водосховище:

- Профілакторій ЗаТЕС (вище АЕС)

< 5,0

14

- 500 метрів нижче АЕС

< 4,0

15

- с. Водяне (1000 м нижче АЕС)

< 4,0

14

- м. Нікополь (район водозабору)

< 4,8

14

- м. Марганець (район водозабору)

< 4,2

14

Допустимі рівні в питній воді для населення згідно НРБУ-97

100000

100000

В основі екологічної політики Запорізької АЕС лежить постійний розвиток і прагнення поліпшувати якість навколишнього природного середовища, і, як наслідок, життя і здоров'я людей. Раціональне природокористування, дотримання всіх екологічних вимог - пріоритети атомної станції, яка більше 30 років експлуатується безпечно і безперебійно, постачаючи споживачів екологічно чистим продуктом - електроенергією, виробленою шістьма блоками АЕС.


Підбито підсумки балансової комісії Енергоатома за перше півріччя 2018 року

14.08.2018

На минулому тижні у Києві відбулася балансова комісія за підсумками першого півріччя 2018 року усіх відокремлених підрозділів компанії НАЕК «Енергоатом». Всі основні виробничі завдання виконано і робота відокремлених підрозділів Компанії визнана задовільною.
Відкриваючи засідання комісії, президент Компанії Юрій Недашковський подякував колективу Енергоатома за сумлінну, злагоджену роботу у звітному періоді. «Компанія повністю виконала планові завдання з виробництва і відпуску електроенергії. За рахунок понадпланового виробництва та зниження витрат електроенергії на власні потреби за I півріччя 2018 року Компанією додатково отримано 382,6 млн грн товарної продукції», - зазначив президент Енергоатома.
Серед основних здобутків Компанії у І півріччі поточного року Юрій Недашковський відзначив фактичне виконання, затвердженої у 2015 році Програми робіт із впровадження на українських АЕС модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse (ТВЗ-WR).
Також він відзначив, що у 2018 році Енергоатом вперше прийняв місію МАГАТЕ з перевірки ефективності аналізу досвіду забезпечення експлуатаційної безпеки PROSPER та наголосив на успішному завершенні дослідно-промислової експлуатації й отриманні сертифікатів ДАБІ на експлуатацію комплексу з переробки радіоактивних відходів Рівненської АЕС та галузевого тренажерного комплексу учбово-тренувального центру на Запорізькій АЕС. Крім того, у першому півріччі 2018 року завершено всі роботи зі створення та отримано сертифікат відповідності на контейнер з підвищеною місткістю відпрацьованих джерел швидких нейтронів для передачі на довгострокове зберігання.
Президент Компанії окремо підкреслив, що Енергоатом став першою українською енергогенеруючою компанією, яка здійснює процес транскордонної оцінки впливу на довкілля відповідно до вимог Конвенції Еспо. «20 червня в Берліні були проведені транскордонні експертні консультації щодо результатів оцінки впливу на навколишнє середовище майданчиків Запорізької та Южно-Української АЕС. Хочу наголосити, що екологічна діяльність є одним з найвищих пріоритетів компанії, і протягом першого півріччя 2018 року експлуатація українських АЕС не викликала жодних екологічних змін, які би свідчили про погіршення стану навколишнього середовища у районі їхнього розташування порівняно з попередніми роками», - уточнив Юрій Недашковський.
Загалом, за підсумками І-го півріччя Енергоатом виробив 40,2 млрд кВтг електроенергії, що становить 101,4% планового завдання. Частка Енергоатома у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить за підсумками перших шести місяців 2018 року - 50,3%, а у структурі енергоринку - 51,6%, - повідомив президент Компанії. Оцінюючи роботу ВП «Запорізька АЕС», я вважаю, що робітничі показники значно перевищують минулий рік і доцільно признати роботу Запорізької АЕС – цілком задовільною.  
Юрій Недашковський дав позитивну оцінку діяльності Енергоатома у сфері закупівель обладнання, товарів та послуг для забезпечення стабільного функціонування підрозділів Компанії. Окремо він зупинився на виконанні Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ).
Таким чином за підсумками засідання Балансової комісії робота усіх відокремлених підрозділів Енергоатома у першому півріччі 2018 року визнана задовільною.


Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі з громадськістю м. Марганець Дніпропетровської області

13.08.2018

10 серпня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю м. Марганець для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №4 ЗАЕС.
Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблоку №4 ЗАЕС - 04.04.2018 року та розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблоку.
Зі вступним словом виступила міський голова Марганцю Олена Жадько, оголосивши присутнім тему і мету зустрічі.
Далі фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №4 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті чого склалася повна картина заходів, які виконуються.
Головний спеціаліст – начальник відділу управління ресурсів енергоблоків Володимир Гапонов розповів присутнім про стан атомної енергетики світу і ролі Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для жителів зони спостереження ЗАЕС. Він ознайомив присутніх з результатами оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблоку №4, а також надав інформацію про заходи щодо підвищення безпеки енергоблоку, які вже прийняті і плануються до виконання в рамках продовження, про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблоку.
Заступник начальника відділу супроводу звітів з аналізу безпеки Сергій Борсук розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №4, розроблених звітах, так званих факторах безпеки, і комплексному аналізі безпеки.
В.о. заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та постах контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції, про проведену модернізацію системи радіаційного контролю.
Начальник служби охорони навколишнього середовища ЗАЕС Ігор Квашнін надав інформацію про організацію екологічного контролю та моніторингу навколишнього середовища, проведеного на Запорізькій АЕС.
Далі зустріч з громадськістю м. Марганец продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків Запорізької АЕС, учасників зустрічі цікавили питання соціального захисту населення зони спостереження атомної електростанції, можливість зниження тарифу на споживану електроенергію. Також обговорювалися питання придбання і установки інформаційних табло на території міста, питання екології води Каховського водосховища, функціонування майданчика ССВЯП і безпечного зберігання відпрацьованого ядерного палива. На всі питання були отримані компетентні та вичерпні відповіді від фахівців станції.
Завершуючи зустріч з громадськістю, представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблоку №4 ЗАЕС з жителями міста Марганець.
Міський голова м. Марганець Олена Жадько від імені присутніх на зустрічі жителів міста подякувала фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали, за компетентні відповіді на всі поставлені запитання і вручила представникам станції книгу про Марганець, якому в цьому році виповнюється 80 років.


В галузевому тренажерному комплексі Запорізької АЕС пройшли навчання перші іноземні фахівці

13.08.2018

Упродовж тижня в галузевому тренажерному комплексі спеціальної підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС проходили навчання фахівці компанії «Сhengdy Наi Guang Nuclear Power Tecnology Service Co., Ltd» (м. Ченду, КНР) з організації і виконання технічного обслуговування та ремонтних робіт енергетичного обладнання АЕС на тему «Розбирання реактора ВВЕР-1000 з перевантаженням палива».
Вітаючи гостей, генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець підкреслив, що галузевий тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу атомної станції дозволяє проводити теоретичне і практичне навчання персоналу як вітчизняних, так і зарубіжних атомних станцій. «Для нас - це нове партнерство. Я сподіваюся, що така співпраця сприятиме обміну досвідом та підвищення професійної майстерності працівників атомної енергетики», - підкреслив Олександр Остаповець.
Програма навчання була підготовлена на основі запитів китайської сторони і узгоджена з Одеським політехнічним університетом. Таким чином, Запорізька АЕС приступила до активної реалізації міжнародних проектів спільно з Одеським національним політехнічним університетом.
Протягом п'яти днів фахівці з Китаю вивчали технологічний процес розбирання реактора ВВЕР-1000/В-320. Навчання проходило методом демонстрації. Фахівці навчально-тренувального центру Запорізької АЕС демонстрували закордонним колегам транспортно-технологічні операції на реакторі - ті, які виконуються під час ремонту енергоблоку і в період перевантаження палива. В процесі навчання представники китайської делегації розповідали про свої професійні інтереси і бажанні навчитися новим методам і технологіям, так як побачити процес на власні очі і спробувати самому відпрацювати ремонтні кроки можна тільки на навчальному посібнику. «На Тяньваньській АЕС встановлені реактори ВВЕР-1000/В-428 і технологічна схема має деякі відмінності від серії В-320. Але під час навчання це не порушило навчальний процес, а навпаки, стало приводом для технічних бесід. Новий професійний досвід завжди важливий», - зазначив заступник головного спеціаліста з підготовки ремонтного персоналу Павло Пухляр.
Крім обладнання реакторного відділення китайські фахівці також ознайомилися з іншими тренажерами комплексу. Зокрема, вони побачили насосне обладнання, трубопровідну арматуру, обробку та контроль металу, а також теплообмінне обладнання першого контуру - головний циркуляційний трубопровід, парогенератор, головний циркуляційний насос і барботажний бак.
Під час візиту на Запорізьку АЕС для делегації з Китаю також була підготовлена культурна програма. Гості відвідали культурно-діловий центр Запорізької АЕС, парк Перемоги і ознайомилася з культурними традиціями Запорізького краю.