Новини НАЕК Енергоатом

На Хмельницькій АЕС відбулися спеціальні тактичні навчання

26.04.2018

26 квітня 2018 року на Хмельницькій АЕС проходили спеціальні тактичні навчання з перевірки ефективності об’єктового плану взаємодії у разі вчинення диверсії на АЕС.

У навчанні брали участь представники служби фізичного захисту, відомчої воєнізованої охорони, військової частини з охорони ХАЕС, а також особового складу відділів поліції та Служби безпеки України.

Під час спеціальних  тактичних навчань відпрацьовувались елементи взаємодії військовослужбовців з охорони атомної станції, працівників служби фізичного захисту ядерного об’єкта, а також відповідних силових структур та служб.

У ході навчань, умовно за сценарієм, особовий склад в/ч 3043 з охорони Хмельницької АЕС взяв участь у нейтралізації терористичної групи, яка незаконно проникла на територію проммайданчика. Всі дії нацгвардійців обговорювались у активізованому внутрішньому кризовому центрі, за участю керівництва ХАЕС та спецпідрозділів.

Після завершення спеціальних тактичних навчань генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко позитивно охарактеризував дії всіх учасників навчань, зокрема, зазначив: «Згідно з легендою навчань на ХАЕС відпрацьовувались питання нападу диверсійних груп на ядерний об’єкт, проникнення через контур охорони ХАЕС, а також відповідні дії нацгвардійців із знешкодження диверсантів. Всі служби виконали поставлені завдання. У ході навчань поступали додаткові ввідні, які ускладнювали хід навчань і вимагали коригування дій військовослужбовців».

Під час заходів  було продемонстровано роботу безпілотних літальних апаратів, які можуть створити проблеми для енергетичного об’єкта. «За результатами навчань ми зробимо відповідні висновки та реалізуємо низку заходів для зменшення загрози безпеці АЕС». – наголосив Микола Панащенко.
На ЮУАЕС завершилася попередня місія експертів МАГАТЕ в рамках місії SALTО

26.04.2018

На Южно-Українській АЕС 25 квітня експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) в рамках попередньої місії SALTО підбили підсумки перевірки енергоблока №3 у контексті продовження строку його експлуатації (ПСЕ). Команда SALTО розглянула шість напрямків діяльності АЕС і надала попередній звіт.

«На підставі розглянутих документів, презентацій і обговорень з контр-партнерами та іншими фахівцями станції команда МАГАТЕ дійшла висновку, що станція просунулася в області управління старінням і почала виконання багатьох нових видів робіт з підготовки енергоблока №3 до безпечної довгострокової експлуатації, - підбив підсумки десятиденної роботи керівник команди експертів МАГАТЕ Роберт Криванек. - У проекті довгострокової експлуатації вже розглядається певна тематика, рекомендована МАГАТЕ. Деякі заходи частково виконано, чимало вже розпочато. Команда SALTО вважає, що персонал станції - це професіонали, які були відкриті для спілкування та готові прийняти пропозиції з покращення».

Р.Криванек зазначив також, що під час місії міжнародні експерти виявили приклади кращих практик у виробничій діяльності ЮУАЕС. Серед них моніторинг показників безпеки, (включаючи відмови, пов'язані зі старінням обладнання з початку експлуатації), атлас експлуатаційних дефектів у теплообмінних трубках парогенераторів АЕС, розробка та впровадження програми оцінки радіаційного окрихчування корпусу реактора на підставі випробувань зразків-свідків. Крім позитивних практик, команда SALTО підготувала пропозиції та рекомендації щодо деяких областей діяльності атомної станції, з яких можливі покращення.

За словами представника Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Юрія Гребенюка, попередня місія SALTО дозволила подивитися на процес підготовки енергоблока №3 ЮУАЕС до довгострокової експлуатації з нової точки зору. «Ці результати роботи дуже важливі, - підкреслив він. - Приємно зазначити, що експерти виявили позитивні практики, які буде в подальшому рекомендовано до застосування не лише в самій Україні. Що стосується областей для покращення, то вони не є критичними, які б не дозволяли продовжити строк експлуатації третього енергоблока ЮУАЕС. Рекомендації та пропозиції, розроблені місією, буде враховано регулятором у процесі розгляду документів, що обґрунтовують безпеку блока, і під час видачі ліцензії на його подальшу експлуатацію».

За підсумками роботи експерти МАГАТЕ передали керівництву ЮУАЕС і представнику ДІЯРУ проект звіту. Фінальний документ буде надано в червні. А в четвертому кварталі 2019 року місія SALTО відвідає южно-український майданчик з партнерською перевіркою для подальшого знайомства з перебігом виконання робіт, пов'язаних з підготовкою третього енергоблока до безпечної довгострокової експлуатації.
Автотранспортне господарство Южно-Українського енергокомплексу відремонтувало ще один автомобіль для військових

26.04.2018

До місця дислокації 222-го окремого автомобільного батальйону військово-морських сил ЗСУ (в/ч А3537) 24 квітня повернувся УАЗ-3151, відремонтований на базі автогосподарства (АТГ) Южно-Українського енергокомплексу. На його повне відновлення знадобилося 2 місяці. До життя автотехніку волонтери повертали в неробочий час та у вихідні дні.  

За словами підполковника Ігоря Світенка, командира військової частини, що нині базується в Миколаєві, а до цього дислокувалась на території Автономної республіки Крим, 20-річний УАЗ давно потребував ремонту. Його «автомобільна доля» нарахувала чимало кілометрів під час супроводу вантажів, які доставляв автомобільний батальйон до місць призначення.

Командир розповів, що по допомогу до авторемонтників ЮУАЕС його підрозділ звертається вперше. Результатом роботи волонтерів військові задоволені. «Ми послухали, як працює двигун, перевірили освітлення. Технічний стан хороший», - підтверджує старший прапорщик Олег Коломієць, який зробив перше коло територією гаража АТГ на відновленому УАЗові. «Ну, а дорога себе покаже, - резюмує він, боячись наврочити. 

Приймаючи відремонтовану техніку, підполковник Світенко вручив авторемонтникам Лист подяки та передав щирі слова від своїх підлеглих: «Дуже хочеться від усього серця подякувати колективу Южно-Української АЕС за громадянську позицію. У цей важкий для держави час ваші працівники підтримують нас, військових. Це піднімає моральний дух особового складу. Коли люди бачать, що за них переживають і на них надіються, зі свого боку стараються це виправдати».

За інформацією виконувача обов’язків майстра АТГ ВП ЮУАЕС Дениса Дешка, у відновленні чергової автотехніки для військових взяв участь «волонтерський кістяк», до якого входять восьмеро досвідчених авторемонтників. На їх рахунку десятки  одиниць автотехніки та автовузлів, повернутих у бойовий стрій. Нині – нова робота: у боксі  чекають на їхні золоті руки КрАЗ та МАЗ, які теж надійшли на ремонт з військових підрозділів ЗСУ.
25 квітня атомними станціями вироблено 180,68 млн кВт-г електроенергії

26.04.2018

26 квітня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС 97-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС 47-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС 140-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №2 Южно-Української АЕС 77-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Южно-Української АЕС 20-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №1 Хмельницької АЕС 23-а доба ремонтних робіт. Реакторна установка переведена в режим «гаряче зупинення».

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 3 910 МВт, РАЕС – 1 615 МВт, ЮУАЕС – 1 020 МВт, ХАЕС – 1 010 МВт.

Минулої доби, 25 квітня, станціями вироблено 180,68 млн кВт-г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС - у межах норми.

 


V Всеукраїнський турнір із плавання «Юна енергетична хвиля» відбувся в місті-супутнику Хмельницької АЕС

25.04.2018

V Всеукраїнський турнір із плавання «Юна енергетична хвиля» відбувся в Нетішині. У змаганні взяли участь понад сто сорок юних плавців із міст-супутників АЕС України, м. Жовті Води, а також спортсмени із Луцька, Рівного, Кам’янця-Подільського та Шепетівки. Турнір проходив за підтримки Хмельницької АЕС та Атомпрофспілки України.

Змагалися плавці в чотирьох вікових категоріях. Найкращий результат серед господарів турніру у віковій категорії 2003-2004 років народження продемонстрував Максим Юхимець, який у стометрівці вільним стилем посів перше місце. Серед дівчат у цій віковій категорії найшвидшою була нетішинка Дар’я Карташева, яка також на дистанції сто метрів вільним стилем посіла першу сходинку.

У віковій категорії 2005-2006 років народження вихованець комплексної дитячо-юнацької школи, якою опікується профспілка Хмельницької АЕС, Іван Половко став переможцем на стометрівці батерфляєм.

Серед наймолодшої категорії перше та два других місця у різних стилях плавання посів Тимур Житовоз, якого визнано кращим спортсменом турніру.

За словами організатора турніру, тренера нетішинських плавців Анатолія Олійника, юні спортсмени із міста-супутника Хмельницької АЕС продемонстрували достойні результати і поклали до своєї скарбнички двадцять медалей різного ґатунку.

В рамках програми змагань спортсмени також відвідали інформаційний центр та побували на оглядовому майданчику Хмельницької АЕС. Під час турніру юні плавці мали нагоду продемонструвати свої спортивні досягнення та дізнатися більше про атомну енергетику.
Українські студенти навчатимуться у Чехії

25.04.2018
Українські студенти навчатимуться у Чехії

Президент Українського Ядерного Товариства, директор з кадрів та соціальних питань НАЕК «Енергоатом» Григорій Муляр та ректор Університету Західної Чехії у Пльзене Мірослав Холечек 24 березня 2018 року підписали Угоду про співпрацю.

Це дозволить студентам і викладачам України та Чехії навчатися та обмінюватися досвідом з експертами галузі.

Григорій Муляр наголосив на важливості ядерної енергетичної безпеки для України, а також нагадав про інтерес чеських фахівців у цій галузі. Вже декілька років поспіль студенти енергетичних спеціальностей беруть участь в освітньому проекті Енергоатома «Літня ядерна школа», а тепер українські студенти та викладачі отримають можливість побувати в Чехії.

В свою чергу Мирослав Холечек наголосив: «Ми дуже зацікавлені в обміні студентами, і ми вітаємо будь-яку підтримку цієї діяльності».

Отже, вже влітку поточного року Хмельницька АЕС в рамках освітньої програми «Літня ядерна школа» прийматиме студентів та викладачів не лише вузів України, а й Чехії. А в майбутньому чеські фахівці та науковці поділяться своїм досвідом з українською молоддю.

 
Старшокласники київських шкіл в рамках проекту «STEM: професії майбутнього» ознайомились з роботою Енергоатома

25.04.2018
Старшокласники київських шкіл в рамках проекту «STEM: професії майбутнього» ознайомились з роботою Енергоатома

Учні гімназії НПУ імені М.П. Драгоманова, загальноосвітньої школи №214, гімназії №107 «Введенська», навчально-виховного об’єднання «Ірпінський ліцей інноваційних технологій - Мала академія наук» під час екскурсій 17,18 і 23 квітня, що були організовані в рамках проекту «STEM: професії майбутнього» в головному офісі Компанії та відокремленому підрозділі «Аварійно-технічний центр» мали змогу ознайомитись з роботою НАЕК «Енергоатом».

17 та 18 квітня учні побували в селекторній залі Дирекції Енергоатома, де щодня відбувається обговорення нагальних питань п’ятнадцяти відокремлених підрозділів Компанії та координується робота АЕС України. Також школярі побували в кризовому центрі Компанії, який обладнано всім необхідним устаткуванням для сповіщення персоналу, організацій, установ, органів центральної і місцевої влади у разі надзвичайних ситуацій. Оглянули макет атомної станції та енергоблока. Під час екскурсії учням також розповіли про головні принципи роботи АЕС, забезпечення їх безпечної експлуатації, а також про те, яке значення має атомна енергетика в економічному житті нашої країни.

23 квітня учні всіх зазначених учбових закладів завітали до відокремленого підрозділу Компанії «Аварійно-технічний центр». Заступник головного інженера Анатолій Долотов провів для дітей цікаву лекцію про особливості роботи їхнього підрозділу. Розповів яким чином забезпечується постійна готовність до швидких та ефективних дій у разі виникнення аварій на підприємствах атомної енергетики і промисловості.

Також школярі подивились фільм про діяльність, задачі і функції ВП «АТЦ» і ознайомились с технікою та аварійним обладнанням, яке використовується при аварійних та інженерних роботах.

Такі екскурсії дуже важливі для підвищення обізнаності старшокласників у питаннях розвитку світової та української енергетики. Крім того вони допомагають майбутнім студентам визначитись з вибором професії і отриманням профільної освіти.

Довідка. Проект «STEM: професії майбутнього» реалізується учасниками Коаліції STEM-освіти України. Підписання меморандуму про створення Коаліції STEM-освіти (STEM Education Coalition), співзасновником якої стала НАЕК «Енергоатом», відбулося 16 вересня 2015 року. З 2014 року Енергоатом є членом Центру корпоративної соціальної відповідальності, який виступив ініціатором створення Коаліції STEM-освіти в Україні (STEM ‒ від англійської science, technology, engineering та mathematics). Серед завдань Коаліції ‒ створення інформаційних майданчиків (сайт, соціальні мережі) для популяризації STEM-освіти та налагодження міжнародної співпраці.
Енергоблок №2 Рівненської АЕС підключено до енергомережі

25.04.2018

25 квітня 2018 року о 05:36 після завершення середнього планового ремонту підключено до мережі турбогенератор ТГ-4 енергоблоку №2 (ВВЕР-440) Рівненської АЕС. Станом на 09:00 потужність енергоблоку сягає 50% номінальної. Продовжуються ремонтні роботи на турбогенераторі ТГ-3.

Станом на 8 годину 25 квітня у роботі перебувають три енергоблоки Рівненської АЕС із сумарним навантаженням 1 615 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає.

На енергоблоці №3 РАЕС (ВВЕР-1000) триває 139-а доба середнього планового ремонту. Виконується ремонт обладнання першого каналу системи безпеки. На парогенераторі ПГ-3 виконується монтаж швидкоз’ємного теплового захисту та проведено пневмогідравлічниий акваріумний метод контролю. Роботи проводяться відповідно до графіку.

За минулу добу енергоблоками РАЕС вироблено 34,1 млн кВт-г електроенергії, з початку місяця – 816,7 млн кВт-г електроенергії та з початку року – 4 млрд 298,5 млн кВт-г електроенергії.

Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було.

Довідка. Рівненська атомна електростанція (РАЕС) розташована на північному заході Рівненської області в м. Вараш. На РАЕС експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 2004 року.


25 квітня відбудеться перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС та регіону

25.04.2018

Сьогодні, 25 квітня 2018 року в рамках проведення тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області щодо дій у разі надзвичайної ситуації на Хмельницькій АЕС, здійснюєься перевірка систем оповіщення.

З 9.00 до 13.00 будуть перевірені: територіальна обласна, спеціальна Хмельницької АЕС, а також системи оповіщення території спостереження атомної станції.

Перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС відбудеться з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин.

Така перевірка здійснюється відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, згідно із дорученням Прем’єр-Міністра України та згідно із відповідним графіком проведення тренувань органів управління та сил цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій на арсеналах, базах зберігання (складах) озброєння Збройних Сил України, атомних електростанціях.

 


24 квітня атомними станціями вироблено 177,66 млн кВт-г електроенергії

25.04.2018

25 квітня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС 96-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС 46-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС 139-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №2 Южно-Української АЕС 76-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Южно-Української АЕС 19-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №1 Хмельницької АЕС 22-а доба ремонтних робіт. Реакторна установка переведена в режим «гаряче зупинення».

25 квітня 2018 року о 05:36 енергоблок №2 Рівненської АЕС підключено до енергомережі після завершення середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 3 930 МВт, РАЕС – 1 545 МВт, ЮУАЕС – 1 020 МВт, ХАЕС – 1 010 МВт.

Минулої доби, 24 квітня, станціями вироблено 177,66 млн кВт-г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС - у межах норми.