Новини НАЕК Енергоатом

У смт. Володимирець відбулись громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС

23.02.2018

Перші громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС проведено в смт. Володимирець – одному із населених пунктів 30-км зони спостереження Рівненської АЕС. Участь у заході взяли 64 особи: представники громади, виконкомів та депутатського корпусу Довговільської, Жовкинівської, Каноницької, Красносільської, Антонівської, Берестівської сільських рад, Володимирецької селищної ради, ЗМІ та жителі району.

В рамках виконання Програми продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку №3 РАЕС, відповідно до Енергетичної стратегії України до 2035 року та з метою організації процесу обговорення відповідно до чинного законодавства України, вимог національного законодавства, міжнародних угод, норм і правил з ядерної і радіаційної безпеки, а також рекомендацій МАГАТЕ, на РАЕС створено робочу групу з організації процесу обговорення (ПТЕ) енергоблоку №3, до якої увійшли фахівці різних напрямків діяльності - керівники структурних підрозділів електростанції. Робочу групу очолив начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Петро Кратік.

Петро Кратік у своїй презентації розповів про мету та історію створення, основні цілі та завдання, цінності та принципи діяльності Енергоатома та Рівненської АЕС, присутніх ознайомлено із показниками виробництва електростанції та колективним портретом персоналу підприємства. Під час діалогу учасникам зустрічі надано вичерпну інформацію з обґрунтування продовження виробничого життя першого «мільйонника» електростанції та про умови, за якими енергоблок може й надалі працювати за своїм призначенням. П. Кратік детально охарактеризував етапи організації робіт з продовження терміну експлуатації блоку та проінформував про поточний стан цієї діяльності. Приклади міжнародної практики проілюстрували світовий тренд надпроектної експлуатації блоків АЕС. «Сьогодні частка електроенергії атомних електростанцій у загальному виробництві в Україні складає близько 55%. Збереження цієї частки в енергетичному балансі є необхідною умовою зміцнення енергетичної незалежності країни», - зазначив Петро Федорович.

У ході громадських слухань Петро Кратік наголосив на вагомості соціальної складової діяльності електростанції. Він підкреслив, що наповнення бюджету міста та області формується переважно за рахунок податків РАЕС, Рівненська АЕС також утримує 70% соціальних об’єктів міста-супутника.

Коментуючи показники фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження РАЕС, Петро Кратік зауважив, що у 2017 році уряд спрямував понад 32 мільйони гривень державної субвенції, з яких близько 10 мільйонів гривень отримав Володимирецький район. Дані кошти були спрямовані на поточні ремонти фельдшерсько-акушерського пункту в с. Половлі, Сопачівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», внутрішніх санвузлів Рафалівської ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів, протирадіаційних укриттів Володимирецької ЗОШ №1 та Володимирецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ». За кошти обласної частки субвенції проведено поточні ремонти у протирадіаційних укриттях Рафалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Городецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ» та Сваринівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ». Крім того, за рахунок субвенції минулого року, із залученням обласної частки, продовжено будівництво ЗОШ І-ІІ ступеня у с. Озерці через аварійний стан діючої школи.

Обговорюючи тематику громадських слухань, розглянуто два запитання, що надійшли до Володимирецької селищної ради від мешканки смт. Володимирець М. Дуляницької. Перше запитання стосувалося небезпеки для населення демонтованого під час ремонту на енергоблоках РАЕС обладнання, зокрема кабельної продукції. Заступник начальника цеху радіаційної безпеки РАЕС Олександр Романенко запевнив, що на підприємстві діє кількарівневий дозиметричний контроль обладнання перед його вивезенням з проммайданчика електростанції. Відповідь на друге запитання – щодо критеріїв відбору найманих працівників на час проведення планово-попереджувальних ремонтів на РАЕС, надав начальник виробничо-технічної служби РАЕС Юрій Гутнік, зауваживши на жорсткому ставленні стосовно допусків, іспитів та підтверджень кваліфікації працівників підрядних організації, що залучаються до виконання ремонтних робіт.

Також учасники слухань торкнулися питань обсягів фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає в зоні спостереження Рівненської АЕС, експлуатації ядерного палива американської компанії «Westinghouse» на РАЕС, роботи пізнавально-освітнього проекту «Ядерна школа на РАЕС». На всі поставлені запитання фахівці атомної електростанції надали детальні аргументовані відповіді.

За результатами проведених громадських слухань її учасниками переважною більшістю голосів підтримано рішення щодо продовження терміну експлуатації першого поліського атомного енергоблоку-мільйонника. Учасниками слухань також висловлено пропозицію про збільшення до 100% коштів, що перераховуються з державного бюджету України обласним, районним, місцевим бюджетам, які НАЕК "Енергоатом" відраховує на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає в зоні спостереження АЕС.

Наступні громадські слухання будуть проведені 26 лютого 2018 року о 14 годині в приміщенні Красновільської сільської ради Маневицького району Волинської області для громади та представників Красновільської, Великоосницької, Куликовичівської, Гораймівської сільських рад та Колківської селищної ради.
На Запорізькій АЕС ввели в дослідну експлуатацію мережу сейсмічного моніторингу

23.02.2018

Служба експлуатації будівель та споруд (СЕБтаС) Запорізької АЕС завершила багаторічну роботу з введення в дослідну експлуатацію мережі сейсмічного моніторингу на Запорізькій АЕС. Мережа сейсмічного моніторингу Запорізької АЕС здатна реєструвати рухи землі в будь-якій точці планети.

Навколо майданчика в 25-кілометровій зоні ВП ЗАЕС встановлені сім сейсмостанцій, оснащених надчутливими датчиками фірми Guralp (Великобританія). Вони реєструють всі рухи землі, не лише в регіоні розташування станції, а й по всій планеті.

Для їх встановлення були споруджені свердловини глибиною від 50 до 100 метрів - в залежності від глибини залягання гранітних порід кристалічного фундаменту Українського щита, на якому розташована Запорізька АЕС. Сейсмометри встановлені в гранітні породи, що значно зменшує вплив зовнішніх факторів на такі датчики.

«Спостереження вестимуться весь період експлуатації станції, а в 2020 році за найбільш ключовими показниками потрібно буде звітувати перед Держатомрегулювання, - розповів виконуючий обов'язки начальника СЕБтаС Максим Гордійчук. - Всі документи, що стосуються введення мережі сейсмічного моніторингу в дослідну експлуатацію, були підписані в грудні минулого року, а весь поточний рік будемо пильно за нею спостерігати, щоб виявити можливі слабкі місця, і, якщо вони є, відреагувати і вдосконалити її функціонування».
22 лютого атомними станціями вироблено 263,34 млн кВт-г електроенергії

23.02.2018

23 лютого на атомних станціях України в роботі 12 з 15 енергоблоків.

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС 35-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС 78-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №2 Южно-Української АЕС 15-а доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 5 020 МВт, РАЕС – 1 875 МВт, ЮУАЕС – 2 025 МВт, ХАЕС – 2 020 МВт.

Минулої доби, 22 лютого, станціями вироблено 263,34 млн кВт-г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС - у межах норми.

 


В транспортному цеху Хмельницької АЕС проведено тактико-спеціальні навчання з гасіння умовної пожежі

22.02.2018

22 лютого на автозаправній станції (АЗС) транспортного цеху Хмельницької АЕС гасили умовну пожежу під час проведення тактико-спеціальних навчань. За легендою навчань, відбулося загорання розлитого дизельного пального та автомобіля. На момент прибуття вогнеборців пожежа поширилася територією АЗС на площу близько 90 м2 .

«Персонал АЗС транспортного цеху, оцінивши ситуацію повідомив рятувальників, керівника підрозділу, начальника зміни станції, а також по приїзду вогнеборців, надав інформацію щодо стану об’єкту, об’ємів загорання та кількості пального в підземних ємностях», - розповів про дії транспортників начальник дільниці ТрЦ ВП ХАЕС Вадим Тверітін.

Під час тактичних оперативних дій пожежно-рятувальний загін Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій (3 ДПРЗ ГУ ДСНС) України у Хмельницькій області провів розвідку умовної пожежі, оцінку обстановки та локалізував умовну пожежу. Особливістю та складністю гасіння «пожежі» було розміщення поруч автомобільної техніки, яка знаходилася на АЗС. Проте завдяки чіткому керівництву та злагодженим діям особового складу підрозділів умовна пожежа була успішно ліквідована.

«В рамках навчань здійснено перевірку готовності підрозділів 3 ДПРЗ ГУ, а також служб взаємодії ВП ХАЕС до виконання дій за призначенням у разі загрози та виникнення пожежі на автотранспортному підприємстві. Персонал атомної станції разом із рятувальниками продемонстрував послідовність та злагодженість дій при ліквідації умовної пожежі», - підсумував результати навчань заступник начальника 3 ДПРЗ ГУ ДСНС, майор служби цивільного захисту Андрій Швець.
21 лютого атомними станціями вироблено 263,08 млн кВт-г електроенергії

22.02.2018

22 лютого на атомних станціях України в роботі 12 з 15 енергоблоків.

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС 34-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС 77-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №2 Южно-Української АЕС 14-а доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 5 010 МВт, РАЕС – 1 875 МВт, ЮУАЕС – 2 025 МВт, ХАЕС – 2 020 МВт.

Минулої доби, 21 лютого, станціями вироблено 263,08 млн кВт-г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС - у межах норми.

 


20 лютого атомними станціями вироблено 262,99 млн кВт-г електроенергії

21.02.2018

21 лютого на атомних станціях України в роботі 12 з 15 енергоблоків.

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС 33-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС 76-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №2 Южно-Української АЕС 13-а доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 5 010 МВт, РАЕС – 1 875 МВт, ЮУАЕС – 2 025 МВт, ХАЕС – 2 020 МВт.

Минулої доби, 20 лютого, станціями вироблено 262,99 млн кВт-г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС - у межах норми.


Пожежна безпека РАЕС в надійних руках професіоналів

20.02.2018

На базі спортивного комплексу 2-го Державного пожежно-рятувального загону (ДПРЗ-2) з охорони Рівненської АЕС відбувся ІІІ Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозділів Рівненської області за звання «Кращий пожежний-рятувальник» у форматі міжнародних змагань «Firefighter Combat Challenge». Серед більш як півсотні рятувальників та рятувальниць з усієї країни збірна «Рівне-112» у складі вогнеборців ДПРЗ-2 з охорони РАЕС виборола почесне друге місце у загальнокомандному заліку, першість у командній естафеті та призові місця на індивідуальних забігах Чемпіонату.

ІІІ Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозділів Рівненщини за звання «Кращий пожежний-рятувальник» у форматі міжнародних змагань «Firefighter Combat Challenge» мав на меті підвищення рівня майстерності та оперативної готовності до дій за призначенням, визначення фізичного рівня особових складів пожежно-рятувальних підрозділів України. Майданчик спорткомплексу ДПРЗ-2 з охорони РАЕС – єдиний в області має навчальний пожежний полігон, криту стометрову полосу з баштою, реабілітаційний центр та потужну технічну базу, що ідеально підходять для проведення змагань пожежно-прикладного спорту всеукраїнського рівня.

За звання найсильніших змагалися 11 збірних команд з міста Київ та восьми областей України: Рівненської, Дніпропетровської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Тернопільської, Хмельницької та Черкаської. Переможців визначали у трьох категоріях: індивідуальні забіги, командні естафети та тандеми. У захопливій боротьбі правильність виконання непростих, динамічних і видовищних вправ на швидкість відслідковувало професійне журі з Республіки Польща. Серед завдань Чемпіонату: підйом рукавної лінії по сходових маршах на майданчик 4 поверху навчальної вежі; підйом рукавних скаток з укладанням у контейнер; вправа «силовий тренажер», де ударами кувалди учасник переміщує балку вагою 72,5 кг на відстань 1,5 м; прокладання робочої лінії і подання ствола на заливку мішені; «евакуація потерпілого» з підняття та протягування манекену вагою 80 кг із небезпечної зони на 30-метрову відстань до фінішу.

Насичена програма заходу передбачала також показові виступи та силове шоу від пожежних-стронгменів України, виставка пожежно-рятувальної техніки та спорядження, співочі та танцювальні виступи від колективів Палацу культури РАЕС. Крім того, захоплюючою подія стала для дітей рятувальників ДПРЗ-2 з охорони РАЕС, котрі мали можливість відчути усі тонкощі професії – одягнути форму юних пожежних, власноруч ліквідувати загорання та пройти міні-етапи змагань. Подивитися видовищне шоу від професіональних вогнеборців мали змогу усі охочі, найактивнішими вболівальниками стали члени родин рятувальників.

Серед запрошених гостей заходу: генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко, член правління добровільної пожежної охорони Республіки Польща Марек Ковальськи, начальник відділу взаємодії із ЗМІ та комунікацій з громадськістю ДСНС України Ольга Козак, а також начальники ГУ ДСНС України у Рівненській, Волинській, Миколаївській, Львівській та Тернопільській областях.

Враховуючи вклад Рівненської АЕС у забезпечення належних умов для підготовки та підтримання професійних навичок вогнеборців на базі ДПРЗ-2, в рамках заходу гендиректору РАЕС Павлу Павлишину начальником ГУ ДСНС України у Рівненській області Сергієм Круком вручено почесну відзнаку «Рятувальник Рівненщини».

За результатами запеклих змагань в індивідуальних забігах серед чоловіків призові місця зайняли пожежні рятувальники ДПРЗ-2 з охорони РАЕС. Золото виборов вогнеборець Вадим Петрук з результатом забігу 1 хвилина 18 секунд, за що отримав нагороду від колег з Польщі. Срібло та бронзу забрали відповідно Андрій Семенович та Ігор Поліщук.

Вперше у Чемпіонаті взяли участь представниці прекрасної половини людства. Серед українських рятувальниць найсильнішою визнано представницю з м. Київ Оксану Чехместренко, друге і третє місця посіли представниці Миколаївської області – Анна Горжієвська та Марія Подима. За словами переможниці, найголовнішими перевагами у змаганнях такого рівня має стати хороша фізична підготовка та витривалість. «Я вступила до лав Служби порятунку України зовсім нещодавно – лише торік. До цього, впродовж декількох років виховувала вдома свою малечу (трьох дітей). Стати рятувальницею – було моєю давньою мрією, тож моя перемога доводить: головне – це віра в себе, свої сили, ну і, звичайно, добрі десятки годин у спортзалі для підтримання форми та бойового духу», - коментує О. Чехместренко.

У тандемі серед чоловіків кращими стали рятувальники з Миколаївської області Роман Гончаренко та Віктор Більчук, друге місце посіли вогнеборці з Хмельниччини Ігор Юрчук та Дмитро Столяр, третіми фінішували кияни Володимир Сковородка та Олексій Вишинський. У командній естафеті першість вибороли рятувальники ДПРЗ-2 з охорони РАЕС у складі збірної «Рівне-112», срібло отримали рятувальники Миколаївської області, а бронзу здобули рятувальники ДПРЗ-4 з м. Дубно Рівненської області. І нарешті, у загальнокомандному заліку Чемпіонату перемогла збірна команда Миколаївської області, збірна «Рівне-112» посіла почесне друге місце та третє місце дісталось столичним рятувальникам.

Як розповіли пожежні ДПРЗ-2 з охорони РАЕС, здобуті перемоги ще раз підтверджують, що безпека Рівненської АЕС знаходиться в надійних руках загартованих професіоналів. Свої досягнення хлопці готуються продемонструвати і в міжнародних змаганнях «Firefighter Combat Challenge», які відбудуться у серпні цього року в м. Щецин (Республіка Польща). До слова, торік пожежні з охорони РАЕС здобули у міжнародних змаганнях п’яте загальнокомандне місце, продемонструвавши високу фізичну підготовку та майстерність.
19 лютого атомними станціями вироблено 263,06 млн кВт-г електроенергії

20.02.2018

20 лютого на атомних станціях України в роботі 12 з 15 енергоблоків.

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС 32-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС 75-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №2 Южно-Української АЕС 12-а доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 5 010 МВт, РАЕС – 1 875 МВт, ЮУАЕС – 2 025 МВт, ХАЕС – 2 020 МВт.

Минулої доби, 19 лютого, станціями вироблено 263,06 млн кВт-г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС - у межах норми.

 


Рятувальники з охорони РАЕС здобули срібло на змаганнях міжнародного формату

19.02.2018

На базі спортивного комплексу 2-го Державного пожежно-рятувального загону (ДПРЗ-2) з охорони Рівненської АЕС відбувся ІІІ Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозділів Рівненської області за звання «Кращий пожежний-рятувальник» у форматі міжнародних змагань «Firefighter Combat Challenge». Серед більш як пів сотні рятувальників та рятувальниць з усієї країни збірна Рівне-112 у складі вогнеборців ДПРЗ-2 з охорони РАЕС виборола почесне друге місце, а учасник команди – Вадим Петрук здобув першість на індивідуальних забігах Чемпіонату.

ІІІ Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозділів Рівненщини за звання «Кращий пожежний-рятувальник» у форматі міжнародних змагань «Firefighter Combat Challenge» мав на меті підвищення рівня майстерності та оперативної готовності до дій за призначенням, визначення фізичного рівня особових складів пожежно-рятувальних підрозділів України. Майданчик спорткомплексу ДПРЗ-2 з охорони РАЕС – єдиний в області має навчальний пожежний полігон, криту стометрову полосу з баштою, реабілітаційний центр та потужну технічну базу, що ідеально підходять для проведення змагань пожежно-прикладного спорту всеукраїнського рівня.

За звання найсильніших змагалися 11 збірних команд з міста Київ та восьми областей України: Рівненської, Дніпропетровської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Тернопільської, Хмельницької та Черкаської.

Переможців визначали у трьох категоріях: індивідуальні забіги, командні естафети та тандеми. У захопливій боротьбі правильність виконання непростих, динамічних і видовищних вправ на швидкість відслідковувало професійне журі з Республіки Польща. Серед завдань Чемпіонату: підйом рукавної лінії по сходових маршах на майданчик 4 поверху навчальної вежі; підйом рукавних скаток з укладанням у контейнер; вправа «силовий тренажер», де ударами кувалди учасник переміщує балку вагою 72,5 кг на відстань 1,5 м; прокладання робочої лінії і подання ствола на заливку мішені; «евакуація потерпілого» з підняття та протягування манекену вагою 80 кг із небезпечної зони на 30-метрову відстань до фінішу.

Насичена програма заходу передбачала також показові виступи та силове шоу від пожежних-стронгменів України, виставка пожежно-рятувальної техніки та спорядження, співочі та танцювальні виступи від колективів Палацу культури РАЕС. Крім того, захоплюючою подія стала для дітей рятувальників ДПРЗ-2 з охорони РАЕС, котрі мали можливість відчути усі тонкощі професії – одягнути форму юних пожежних, власноруч ліквідувати загорання та пройти міні-етапи змагань. Подивитися видовищне шоу від професіональних вогнеборців мали змогу усі охочі, найактивнішими вболівальниками стали члени родин рятувальників.

Серед запрошених гостей заходу: генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко, член правління добровільної пожежної охорони Республіки Польща Марек Ковальськи, начальник відділу взаємодії із ЗМІ та комунікацій з громадськістю ДСНС України Ольга Козак, а також начальники ГУ ДСНС України у Рівненській, Волинській, Миколаївській, Львівській та Тернопільській областях.

Враховуючи вклад Рівненської АЕС у забезпечення належних умов для підготовки та підтримання професійних навичок вогнеборців на базі ДПРЗ-2, в рамках заходу гендиректору РАЕС Павлу Павлишину начальником ГУ ДСНС України у Рівненській області Сергієм Круком вручено почесну відзнаку «Рятувальник Рівненщини».

За результатами запеклих змагань в індивідуальних забігах серед чоловіків призові місця зайняли рятувальники з Рівненщини. Так, золото виборов пожежний рятувальник Державної пожежно-рятувальної частини №22 ДПРЗ-2 з охорони РАЕС Вадим Петрук з результатом забігу 1 хвилина 18 секунд. Також вогнеборець отримав нагороду від колег з Польщі. А ось срібло та бронзу забрали представники збірної Рівне-112 Андрій Семенович та Ігор Поліщук.

Вперше у Чемпіонаті взяли участь представниці прекрасної частини людства. Серед українських рятувальниць найсильнішою визнано представницю з м. Київ Оксану Чехместренко, друге і третє місця посіли представниці Миколаївської області – Анна Горжієвська та Марія Подима. За словами переможниці, найголовнішими перевагами у змаганнях такого рівня має стати хороша фізична підготовка та витривалість. «Я вступила до лав Служби порятунку України зовсім нещодавно – лише торік. До цього, впродовж декількох років виховувала вдома свою малечу (трьох дітей). Стати рятувальницею – було моєю давньою мрією, тож моя перемога доводить: головне – це віра в себе, свої сили, ну і, звичайно, добрі десятки годин у спортзалі для підтримання форми та бойового духу», - коментує О. Чехместренко.

У тандемі серед чоловіків кращими стали рятувальники з Миколаївської області Роман Гончаренко та Віктор Більчук, друге місце посіли вогнеборці з Хмельниччини Ігор Юрчук та Дмитро Столяр, третіми фінішували кияни Володимир Сковородка та Олексій Вишинський. У командній естафеті першість виборола збірна Рівне-112, срібло отримали рятувальники Миколаївської області, бронзу здобули рятувальники ДПРЗ-4 з м. Дубно Рівненської області.

І нарешті, у загальнокомандному заліку Чемпіонату перемогла збірна команда Миколаївської області, збірна з Рівненщини посіла почесне друге місце та третє місце дісталось столичним рятувальникам. Як розповіли пожежні ДПРЗ-2 з охорони РАЕС здобуте срібло цілком хороша винагорода, адже це ще раз підтверджує, що безпека Рівненської АЕС знаходиться в надійних руках загартованих професіоналів. На черзі у хлопців підготовка до міжнародних змагань «Firefighter Combat Challenge», які відбудуться у серпні цього року в м. Щецин (Республіка Польща). До слова, торік пожежні з охорони РАЕС здобули у міжнародних змаганнях 5 загальнокомандне місце, продемонструвавши високу фізичну підготовку та майстерність.
На енергоблоці №2 Запорізької АЕС триває плановий ремонт

19.02.2018

Ремонтну кампанію 2018 року на Запорізькій АЕС відкрив енергоблок №2. Графік ремонту насичений, заплановані додаткові обсяги робіт.

В капітальному ремонті знаходяться два головних циркуляційних насоси, два парогенератора, виконується додатковий обсяг експлуатаційного контролю металу, розкриття арматури і т.д.

Вже відправлені на майданчик ССВЯП два вентильованих бетонних контейнера з відпрацьованим ядерним паливом, зараз проводиться ремонт відсіку басейну витримки. Ця робота вимагає підвищеної уваги, знань і часу. Також триває заміна гермопроходок, це вносить корективи в терміни ремонту в сторону їх збільшення.

«Часу на розкачку немає, особливо якщо врахувати, що в середині березня енергоблок №4 вийде в тривалий ремонт з виконанням всього комплексу робіт для продовження терміну експлуатації. До цього часу ми зобов'язані виконати більшу частину робіт на другому енергоблоці. І, хоча у нас є досвід ремонтів і на трьох енергоблоках одночасно, все ж ремонтувати відразу кілька блоків складніше» - розповів перший заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу Запорізької АЕС Сергій Гурін.

Нагадаємо, на енергоблоці №2 Запорізької АЕС 31-а доба середнього планового ремонту.