Новини НАЕК Енергоатом

На Запорізькій АЕС працює комісія Енергоатома з перевірки готовності до осінньо-зимового періоду

17.10.2018

На Запорізькій АЕС працюють представники НАЕК «Енергоатом», Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Хмельницької АЕС. Комісія здійснює планову перевірку готовності станції до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

Протягом тижня комісія розгляне стан виконання організаційно-технічних заходів з підготовки ЗАЕС до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

«Підготовка до входження в осінньо-зимовий період практично завершена та проходить виконання заключних заходів. Упевнений в успішній роботі комісії та хочу відзначити повну відкритість станції для перевірки. Всі побажання та рекомендації будуть прийняті в повному обсязі і виконані», - зазначив в.о. генерального директора Запорізької АЕС Юрій Кульба.

«Перевірка торкнеться наступних питань: оцінка стану території об'єктів з пожежної безпеки, охорона праці, а також готовність персоналу та цехів станції», - прокоментував хід перевірки голова комісії - заступник директора департаменту з питань аварійної готовності та реагування - начальник відділу протиаварійного планування НАЕК «Енергоатом» Олег Крикливець.

Також комісією буде проведена оцінка стану аварійної готовності та реагування аварійних груп і бригад, які можуть бути задіяні в позаштатній ситуації і взаємодія підрозділів станції з комісією з надзвичайних ситуацій міста Енергодара.

Результати роботи комісії будуть представлені в підсумковому акті після закінчення перевірки.


Колегія Держатомрегулювання продовжила термін експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС

17.10.2018
Колегія Держатомрегулювання продовжила термін експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС

Колегія Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) одноголосно підтримала пропозицію схвалити висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4 ЗАЕС та встановити дату наступної періодичної переоцінки безпеки цього енергоблока – 4 квітня 2028 року. Відповідне рішення було прийнято 11 жовтня на засіданні Колегії ДІЯРУ.

Відкриваючи засідання Колегії, голова Держатомрегулювання Григорій Плачков відзначив, що Україна як і більшість країн Європейського Союзу реалізує стратегію обґрунтування довгострокової експлуатації енергоблоків АЕС, проектний термін експлуатації яких сплив або спливає найближчим часом.

З доповіддю про готовність енергоблока №4 ЗАЕС до продовження терміну експлуатації виступив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець. Він зазначив, що НАЕК «Енергоатом» виконав повний комплекс робіт з оцінки технічного складу обладнання енергоблока, підвищення та переоцінки безпеки, заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс. Олександр Остаповець також повідомив, що заходи з підвищення безпеки четвертого енергоблока  ЗАЕС були виконані в обсягах, узгоджених з Держатомрегулювання, включаючи так звані «постфукусімські» заходи.

Результати Державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблока №4 Запорізької АЕС представив начальник відділення аналізу міцності та надійності ядерних установок Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Олег Зелений. Він наголосив, що за результатами експертизи матеріалів ЗППБ не виявлено факторів, які б вказали на не можливість продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС. Олег Зелений зазначив, що матеріали ЗППБ енергоблока №4 ЗАЕС враховують рекомендації МАГАТЕ та референтні вимогам VENRA.

Заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок –начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок, державний інспектор ДІЯРУ Валерій Бугай повідомив членам Колегії, що на енергоблоці №4 було проведено комплексне інспекційне обстеження із залученням фахівців з Державної служби надзвичайних ситуацій України, Національної гвардії України, Міністерства охорони здоров’я України, Державної екологічної інспекції України, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки та інші.

Нагадаємо, що проектний термін експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС закінчився 4 квітня 2018 року. Наразі блок знаходиться в середньому планово-попереджувальному ремонті, протягом якого проведено ряд обов'язкових технічних і організаційних заходів, масштабна реконструкція та модернізація обладнання, встановлене нове сучасне обладнання, впроваджені інноваційні системи. Таким чином забезпечена надійна та безпечна експлуатація енергоблока у понадпроектний термін.

Процес продовження терміну експлуатації трьох попередніх енергоблоків Запорізької АЕС показав відповідальність, послідовне і зважене ставлення до проведених заходів не тільки персоналу станції, а й громадськості зони спостереження, органів місцевого самоврядування.

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС Державна інспекція ядерного регулювання України приймає після вивчення та затвердження Звіту з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблока, в якому експлуатуюча організація обґрунтовує можливість безпечної довгострокової експлуатації блока. Держатомрегулювання вже завершило державну експертизу ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблока №4 ЗАЕС. Згідно із висновками ДІЯРУ(посилання), матеріалами ЗППБ енергоблока №4 ЗАЕС підтверджено спроможність експлуатуючої організації забезпечити під час подальшої експлуатації енергоблока захист персоналу, населення та навколишнього природного середовища відповідно до вимог норм і правил з ЯРБ.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році.
16 жовтня атомними станціями вироблено 235,21 млн кВт-г електроенергії

17.10.2018

17 жовтня на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків.

На енергоблоці №1 Запорізької АЕС 40-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Запорізької АЕС 14-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС 221-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС 46-а доба капітального планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 980 МВт, РАЕС – 2 820 МВт, ЮУАЕС – 3 000 МВт, ХАЕС – 1 010 МВт.

Минулої доби, 16 жовтня, станціями вироблено 235,21 млн кВт-г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС ‒ у межах норми.

 


ЮУАЕС готується до продовження строку експлуатації енергоблока №3

16.10.2018

Южно-Українська АЕС готується до продовження строку експлуатації енергоблока №3, проектний період служби якого закінчується в лютому 2020 року. До цього часу підприємство має підготувати та обґрунтувати друге життя блока-ветерана. Сьогодні фахівці ЮУАЕС ведуть активну роботу з виконання заходів, спрямованих на підвищення рівня його безпечної експлуатації. По суті, третій «мільйонник» з продовженим терміном життя за показниками безпеки має бути не гіршим за сучасні реактори.

Продовження експлуатації діючих енергоблоків є пріоритетним напрямком діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом», передбаченим «Енергетичною стратегією України на період до 2035 року». Роботи з продовження розрахункового терміну служби блока №3 виконуються відповідно до нормативних документів України, розроблених згідно з вимогами та підходами МАГАТЕ.

З метою забезпечення довгострокової експлуатації третього «мільйонника» на підприємстві реалізується комплекс заходів з оцінки технічного стану систем, конструкцій і елементів (ОТС), кваліфікації обладнання та забезпечення сейсмостійкості, приведення у відповідність до діючих норм і правил, Періодичної переоцінки безпеки енергоблока (ППБ), а також виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КзПБ).

«Алгоритм роботи з продовження строку експлуатації однаковий для всіх блоків, що відпрацювали 30 років, - каже заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з продовження терміну експлуатації, технології та інжинірингу Ігор Кравченко. - Це тривалий і цікавий процес. Наприклад, Оцінка технічного стану енергоблока - спосіб вираження нашого прагнення переконатися самим і переконати інших у справності та працездатності блока в нинішній момент. Далі, за допомогою різних інструментальних і розрахунково-аналітичних методів дослідження ми консервативно визначаємо залишковий ресурс блока на наступні роки експлуатації».

За словами І.Кравченка, сьогодні на третьому блоці Южно-Української АЕС ОТС для основної частини конструкцій і елементів уже виконано, результати погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ). Продовження строку експлуатації обладнання блока №3 обґрунтовано на 20 і більше років. Завершується оцінка технічного стану елементів реактора (корпусу реактора, його верхнього блока, внутрішньокорпусних пристроїв і опорних елементів) і компенсатора тиску. Прогнозні показники продовження строку експлуатації цього устаткування також складають більше 20 років.

«Що стосується кваліфікації обладнання, будівель і споруд, то до нинішнього моменту вона виконана на всіх трьох енергоблоках у повному обсязі та її результати погоджено з Держатомрегулювання, - зазначає І.Кравченко. - У рамках заходів з підвищення кваліфікації устаткування було встановлено додаткові сейсмічні розкріплення та проведено випробування обладнання на «жорсткі» умови навколишнього середовища в спеціалізованих лабораторіях».

Відповідно до нормативних документів України, рекомендацій МАГАТЕ та Асоціації західноєвропейських ядерних регулюючих органів (WENTRA Safety Reference Levels for Existing Reactors) на третьому «мільйоннику» в повному обсязі виконано оцінку 14 чинників безпеки. На сьогодні документи розглядаються ДІЯРУ, а комплексний аналіз безпеки - у стадії розробки. «Результати всіх 14-ти аспектів ми зводимо в окрему книгу - так званий Комплексний аналіз безпеки, - уточнює заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з продовження строку експлуатації, технології та інжинірингу. - У ньому відбито поточний стан чинників безпеки третього енергоблока та прогноз змін на 10 років до наступної переоцінки. Зазначу також, що в подальшому управління старінням обладнання енергоблока та підтвердження його стану буде основою для чергової переоцінки та ухвалення рішення щодо продовження ліцензії на експлуатацію на наступні 10 років. Таким чином, я вважаю, що немає необхідності знову повторювати такий об'ємний комплекс робіт з оцінки технічного стану, основою якого, як відомо, є процес грамотного управління старінням устаткування».

Не менш важливим завданням, що стоїть перед колективом ЮУАЕС у рамках продовження строку експлуатації третього южно-українського блока, є виконання Оцінки впливу на довкілля. «Звіт з впливу на довкілля продовження строку експлуатації всіх трьох наших енергоблоків виконано відповідно до європейських норм. Навіть консервативніше, ніж це роблять деякі європейські країни, - підкреслює Ігор Кравченко. - Головні висновки цього звіту цілком позитивні - діяльність з продовження експлуатації енергоблоків Южно-Української АЕС є екологічно, економічно та соціально виправданою, не призведе в перспективі до негативного впливу на довкілля, населення України та інших країн. Його результати обговорено під час прийнятих у Європі трансграничних консультацій з суміжними країнами. Уже завершено такого роду консультації з Польщею, Румунією, Молдовою та Німеччиною. Країни-учасники залишилися задоволені наданими відповідями Енергоатома, а консультації визнано результативними та такими, що відбулися. Нині ведеться робота з організації консультацій з Республікою Білорусь і Австрією».

Чимала частина заходів з продовження строку експлуатації енергоблока зосереджена і в Комплексній (зведеній) програмі підвищення безпеки. Програма передбачає доведення безпеки обладнання до рівня сьогоднішніх загальносвітових зразків, вимоги до яких з часу пуску блока значно посилилися. У числі розділів КзПБ - обов'язковий комплекс постфукусімських робіт, покращення показників імовірнісного аналізу безпеки (ІАБ) і ін. Перші заходи націлено на запобігання запроектним режимам, можливим внаслідок впливу природного характеру, другі - на оцінку рівня безпеки устаткування в процесі експлуатації. Процес реалізації ІАБ включає ще один напрямок - оцінку та зіставлення рівня безпеки з явними та неявними стандартами.

Усього по Южно-Українській АЕС КзПБ передбачає виконання 235 заходів, 7 з яких - загальностанційні. На третьому енергоблоці необхідно реалізувати 89 заходів. На сьогодні з них виконано 46, залишилося реалізувати 43. Національним планом дій на ЮУАЕС передбачено також виконання 16 постфукусімських заходів, один з яких - сейсмічна безпека -загальностанційний. На блоці №3 виконано 9 заходів, залишилося реалізувати 6. Їх планують завершити 2019 року.

Згідно з національними нормативними документами та правилами з ядерної безпеки, передбачено також підготовку Звіту з аналізу безпеки. Він покликаний продемонструвати, що енергоблок відповідає таким цільовим критеріям безпеки, як частота плавлення активної зони (ЧПАЗ) і частота граничного аварійного викиду (ЧГАВ). Відповідно до «Загальних станів безпеки атомних станцій», АЕС відповідає вимогам безпеки, якщо в результаті прийнятих технічних і організаційних заходів значення ЧПАЗ не перевищує порядок, рівний 1·10-4 на реактор на рік (тобто одна подія на 10 тисяч років), а значення ЧГАВ - не вищий за порядок, рівний 1·10-5, що відповідає одній події на 100 тисяч років.

У процесі виконання процедур з продовження терміну експлуатації третього енергоблока Южно-Української АЕС, модернізаційні та інноваційні процеси дозволили довести його критерії безпеки майже до рівня вимог, що пред'являються до проектованих сучасних ядерних установок. На сьогодні ЧПАЗ на цьому блоці складає 4,640·10-5 (прогнозний критерій 1,63·10-5, допустимий - 1·10-4), а ЧГАВ - 6,49·10-6 (прогнозний критерій 3,98·10-6, допустимий - 1·10-5). Це означає, що сьогодні на третьому «мільйоннику» Южно-Української АЕС у достатньому обсязі реалізуються всі вимоги з забезпечення безпеки реакторної установки, передбачені нормативними документами. Звітні матеріали з виконаного аналізу буде направлено на узгодження до Держатомрегулювання України.

Довідка. Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).


На енергоблоці №1 ЮУАЕС повністю реалізовано постфукусімські заходи

16.10.2018

На енергоблоці №1 Южно-Української АЕС у повному обсязі завершено реалізацію постфукусімських заходів, що входять до Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України (КзПБ).

«На першому блоці ми реалізували всі пункти Національного плану дій, який було введено 2011 року за результатами стрес-тестів після аварії на АЕС Фукусіма, - зазначає заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з модернізації та реконструкції Андрій Біндюков. - Це, звичайно ж, велика перемога в контексті критеріїв безпеки енергоблока, зокрема, імовірної частоти ушкодження активної зони та імовірного аварійного радіоактивного викиду, що підвищує безпеку експлуатації. На сьогодні Україна з виконання постфукусімських заходів є одним з лідерів у Європі. Після затвердження в Кабінеті Міністрів Комплексної програми підвищення безпеки вітчизняних АЕС до повної її реалізації на одному з блоків пройшло всього 7 років».

Загалом з 2011 року на блоці №1 було реалізовано 16 постфукусімських заходів. Під час планово-попереджувального ремонту (ППР) 2018 року на ньому було виконано два - «Впровадження системи примусового скидання тиску з гермооболонки реакторного відділення» (СПСТ) і «Приладове забезпечення під час і після запроектних аварій» (ПАМС).

Перший етап системи примусового фільтрованого скидання парогазової суміші з гермооболонки було реалізовано 2013 року. Він спрямований на запобігання ушкодженню залізобетонних конструкцій контайнмента в разі розвитку важкої аварії. У 2018-му було встановлено головний елемент системи - унікальний аерозольно-йодний фільтр, що забезпечує затримку 99,9% аерозолів і 99% газоподібного йоду. Використання високоефективної фільтрації зводить до мінімуму викид радіоактивності в атмосферу.

Система належить до так званого сухого типу, що не вимагає застосування будь-яких хімічних реагентів. У її основі лежить принцип механічного утримання часток. Система цілком пасивна, не залежить від будь-яких джерел живлення, не потребує теплоносія чи технологічного середовища та не вимагає обслуговування. Складається з 22 збірних блоків-фрагментів, змонтованих у єдине ціле всередині гермооболонки реактора.

За розрахунками фахівців, можливість виникнення тиску, здатного навіть у разі важких аварій зруйнувати гермооболонку реакторів типу ВВЕР, які експлуатуються в Україні, мізерна. Проте Енергоатом ухвалив рішення встановити системи аварійного скидання парогазової суміші з контайнмента енергоблока на всіх вітчизняних атомних станціях.

Ще одна система - ПАМС, у рамках впровадження якої під час ППР-2018 реалізовувалися роботи на першому «мільйоннику», призначена для інформування оперативного персоналу, персоналу групи інженерно-технічної підтримки, штабу керівника аварійних робіт на майданчику достовірною інформацією про стан критичних функцій безпеки та ефективність захисних бар'єрів у перебігу проектних і запроектних аварій.

Головною особливістю ПАМС і так званого «чорного ящика» є те, що вона має аварійне електроживлення. Це дозволяє системі функціонувати навіть у разі повного знеструмлення енергоблока.

Усі перераховані заходи підвищують безпеку енергоблока та входять до КзПБ. Усього Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблока №1 налічує 69 заходів, з них виконано 61. Решта 8 буде реалізована під час подальших ППР.

«У рамках програми підвищення безпеки в ППР 2018 року на блоці №1 ми повністю завершили також виконання трьох протипожежних заходів. Роботи з ще одного - установку вогнезатримуючих клапанів з нормованою межею вогнестійкості - плануємо закінчити до кінця поточного року, - інформує А.Біндюков. - А в частині виконання реконструктивних заходів, що стосуються підвищення ефективності першого енергоблока, в повному обсязі ми реалізували два - цілком завершили заміну конденсатора турбіни та двох конденсаторів турбін турбоживильних насосів».

Довідка. Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).


Енергоатом отримав ліцензію на експлуатацію енергоблока №4 Запорізької АЕС у понадпроектний термін

16.10.2018
Енергоатом отримав ліцензію на експлуатацію енергоблока №4 Запорізької АЕС у понадпроектний термін

Голова Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Григорій Плачков урочисто вручив генеральному директору Запорізької АЕС Олександру Остаповцю  подовжену ліцензію на експлуатацію ядерної установки енергоблока №4 Запорізької АЕС. Вручення відбулось 16 жовтня в офісі Держатомрегулювання.

Григорій Плачков подякував колективу Запорізької АЕС за масштабну та якісну роботу з продовження терміну експлуатації і підвищення рівня безпеки четвертого енергоблока станції. «Висловлюю подяку колективам Держатомрегулювання та Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки, Міненерговугілля – усім причетним до сьогоднішньої події. Бажаю найбільшій АЕС України та Європи – Запорізькій атомній електростанції подальших успіхів у підвищенні надійності та безпеки експлуатації енергоблоків», - додав голова Держатомрегулювання.

Президент Енергоатома Юрій Недашковський висловив задоволення виконанням заходів з продовження ресурсу, що були виконані на енергоблоці №4 ЗАЕС. «Почалась ця робота в далекому 2003 році, коли була прийнята відповідна постанова Уряду щодо продовження термінів експлуатації енергоблоків вітчизняних АЕС. Саме тоді ми почали напрацювання нормативної бази та підходів до виконання заходів з продовження термінів експлуатації блоків. Потім були пілотні блоки, згодом нам вдалось перетворити роботу з підготовки блоків до експлуатації у понадпроектний період на злагоджений виробничий процес. Коли ми продовжили термін експлуатації третього блока Рівненської АЕС, було подолано умовний екватор, оскільки була отримана ліцензія на понадпроектну експлуатацію восьмого з п’ятнадцяти, діючих в Україні атомних енергоблоків. Але сьогодні «екватор» пройдено вже за якістю – за потужністю, адже з отриманням продовженої ліцензії на експлуатацію четвертого блока ЗАЕС більша частина генеруючих потужностей Енергоатома отримала ліцензії на продовжений термін служби. Це ще раз доводить, що в української атомної енергетики є майбутнє. Дякую усім за роботу», - підсумував очільник Енергоатома.

11 жовтня Колегія ДІЯРУ одноголосно підтримала пропозицію схвалити висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4 ЗАЕС та встановити дату наступної періодичної переоцінки безпеки цього енергоблока – 4 квітня 2028 року. Відповідне рішення було прийнято 11 жовтня на засіданні Колегії ДІЯРУ.

Нагадаємо, що проектний термін експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС закінчився 4 квітня 2018 року. Наразі блок знаходиться в середньому планово-попереджувальному ремонті, протягом якого проведено ряд обов'язкових технічних і організаційних заходів, масштабна реконструкція та модернізація обладнання, встановлене нове сучасне обладнання, впроваджені інноваційні системи. Таким чином забезпечена надійна та безпечна експлуатація енергоблока у понадпроектний термін.

Процес продовження терміну експлуатації трьох попередніх енергоблоків Запорізької АЕС показав відповідальність, послідовне і зважене ставлення до проведених заходів не тільки персоналу станції, а й громадськості зони спостереження, органів місцевого самоврядування.

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС Державна інспекція ядерного регулювання України приймає після вивчення та затвердження Звіту з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблока, в якому експлуатуюча організація обґрунтовує можливість безпечної довгострокової експлуатації блока. Держатомрегулювання вже завершило державну експертизу ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблока №4 ЗАЕС. Згідно із висновками ДІЯРУ(посилання), матеріалами ЗППБ енергоблока №4 ЗАЕС підтверджено спроможність експлуатуючої організації забезпечити під час подальшої експлуатації енергоблока захист персоналу, населення та навколишнього природного середовища відповідно до вимог норм і правил з ЯРБ.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. 
17 жовтня на Рівненській АЕС відбудеться перевірка системи оповіщення

16.10.2018

На проммайданчику Рівненської АЕС 17 жовтня 2018 року відбудеться чергова планова перевірка стану обладнання системи оповіщення із вмиканням сирен.

Відповідно до спеціально розробленої програми, персонал цеху диспетчерського та технологічного управління РАЕС проводить такі перевірки регулярно.

Їх основна мета – визначення працездатності системи оповіщення. Почувши сирену, зберігайте спокій – вашому життю та здоров’ю нічого не загрожує!

Довідка. Рівненська атомна електростанція (РАЕС) розташована на північному заході Рівненської області в м. Вараш. На РАЕС експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 2004 року.


15 жовтня атомними станціями вироблено 235,87 млн кВт-г електроенергії

16.10.2018

16 жовтня на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків.

На енергоблоці №1 Запорізької АЕС 39-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №3 Запорізької АЕС 13-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС 220-а доба середнього планового ремонту.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС 45-а доба капітального планового ремонту.

14 жовтня 2018 року о 21:14 турбогенератор ТГ-3 енергоблока №2 Рівненської АЕС (ВВЕР-440) підключено до мережі після проведення поточного ремонту. О 23:30 14 жовтня блок навантажений до номінальної потужності.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 975 МВт, РАЕС – 2 830 МВт, ЮУАЕС – 3 000 МВт, ХАЕС – 1 010 МВт.

Минулої доби, 15 жовтня, станціями вироблено 235,87 млн кВт-г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС ‒ у межах норми.

 


Рівненська АЕС вивела у поточний ремонт турбогенератор ТГ-3 енергоблока №2

13.10.2018

12 жовтня 2018 року о 23:59 відповідно до узгодженої заявки турбогенератор ТГ-3 енергоблока №2 Рівненської АЕС (ВВЕР-440) виведено у поточний ремонт. Ремонт триватиме до 15 жовтня.

Станом на 8 годину 13 жовтня у роботі перебувають усі чотири енергоблоки Рівненської АЕС із сумарним навантаженням 2 630 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає.

Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах діючих норм.

Довідка. Рівненська атомна електростанція (РАЕС) розташована на північному заході Рівненської області в м. Вараш. На РАЕС експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 2004 року.


На ЮУАЕС для старшокласників міста-супутника стартував інформаційно-просвітницький проект «Nuclear education»

12.10.2018

У інформцентрі Южно-Українського енергокомплексу 10 жовтня стартував інформаційно-просвітницький проект «Nuclear education». Його мета - сформувати в підростаючого покоління позитивного ставлення до містоутворюючого підприємства, а також підвисити імідж енергетичної галузі України шляхом реалізації інформаційної діяльності.

«Nuclear education» - правонаступник факультативних занять, які проводилися фахівцями УІГЗ упродовж 20 років. Сьогодні він один з найпопулярніших просвітницьких проектів серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназії та машинобудівного ліцею м.Южноукраїнська. А вперше молодь міста-супутника ЮУАЕС, яка захоплюється всім новим, він зібрав під дахом інформцентру 2017 року.

Проект буде реалізований у три етапи. Перший передбачає проведення 9 заходів у формі лекцій, бесід-зустрічей, презентацій, лабораторних досліджень і ознайомчих екскурсій на ЮУАЕС, Олександрівську ГЕС і Ташлицьку ГАЕС.

«Під час першого етапу учасники «Nuclear education» відвідають еколого-хімічну лабораторію та метеостанцію, де для них проведуть практичні заняття, бризкальні басейни, що споруджуються в рамках реалізації проекту реконструкції техводопостачання АЕС, водопровідні очисні споруди, насосну станцію зонування, ВРП-330 кВт і інші об'єкти. Отримані знання старшокласники продемонструють у процесі реалізації другого етапу - в інтелектуальному турнірі «Розберемо на атоми». Переможці та учасники будуть нагороджені грошовими преміями», - повідомляє фахівець сектора роботи з молоддю та школярами УІГЗ Світлана Дідик.

До кінця року фахівці навчально-тренувального центру, відділу охорони навколишнього середовища, лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки, управління капітального будівництва, цеху водо-каналізаційного господарства та теплових мереж, каскаду ГЕС-ГАЕС і електроцеху розкажуть школярам про специфіку своєї роботи, відкриють двері до світу атомної енергетики. Наприклад, представник відділу охорони навколишнього середовища ВП ЮУАЕС проведе лекцію на тему вплив енергокомплексів на довкілля.

Завершиться проект тим, що школярам буде запропоновано підготувати дослідницькі роботи з метою подальшої участі у Всеукраїнському конкурсі рефератів «Ядерна енергетика та світ», відбірковий етап якого організовують атомні майданчики АЕС, а фінал - НАЕК «Енергоатом».